ISSN 1337-6179          dnes je streda 19. júna 2024, meniny má Alfréd , zajtra Valéria 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 28.2.2014

ČAS OČISTY PEČENE A ŽLČNÍKA

V jarných mesiacoch – marci a apríli, je podľa ročného biorytmu vhodný čas na starostlivosť o pečeň a žlčník. Podľa mesačného rytmu je to vždy, ak je Mesiac v Rakovi. Tieto orgány majú vplyv ako na vznik alergií, tak aj na protinádorovú imunitu...

Podľa tradičnej čínskej medicíny sa dvojica orgánov pečeň a žlčník aktivizujú práve počas spomínaných mesiacov. Majú vplyv nielen na alergie, ale aj na autoimunitné procesy a tiež na cievnu problematiku. Toxické zaťaženie pečene spôsobuje stav, ktorý všetci veľmi dobre poznáme ako jarnú únavu.

Pečeň je dokonalá chemická továreň, ktorá produkuje obrovské množstvo enzýmov, dôležitých pri premene našej stravy. V pečeňových bunkách sa tvoria žlčové kyseliny, ktoré ovplyvňujú trávenie, najmä tukov. V pečeni je databanka vitamínov skupiny B, vytvárajú sa v nej glykogén a tiež cholesterol. Energeticky pečeň privádza silu do srdca, žlčník zasa energiou plní tenké črevo. Zóna na tvári, ktorá patrí pečeni, sa nachádza uprostred medzi obočím. Zmyslovým orgánom pečene sú oči.

Súvisiace orgány okruhu pečene:
Žlčník, Langerhansove ostrovčeky, mazové žľazy, kôra nadobličiek , nechtové lôžko, oči, horné viečko, penis, semenníky, pošva, periférny nervový systém, spánkový a tylový lalok veľkého mozgu.

Symptómy toxického zaťaženia a porúch okruhu pečene:
Slzenie očí, začervenanie očí, zápaly očných spojiviek, oslabovanie zraku, svrbenie a vyrážky v oblasti pohlavných orgánov, samovrava, výbuchy smiechu alebo hnevu, zapálené praskajúce bradavky, miešková kýla, dlhodobá a bolestivá erekcia údu, problémy v podpazuší, závrate, zhoršenie čuchu, hučanie v ušiach, sucho v krku, horká chuť v ústach, stuhnuté trapézy, bolesti hlavy i krčnej chrbtice, migrény, kŕče v oblasti hlavy, bolesti bedrových kĺbov, epilepsia, kurie oká a otlaky na 4. prste nohy, agresívny a urážlivý humor, nedostatok odvahy, nerozhodnosť.


Pečeň je orgán s úžasnými regeneračnými schopnosťami. Je to šťastie, pretože toxické zaťaženie pečene je v príčine vážnych zdravotných problémov. Pečeň má priamy vplyv na stav periférneho nervstva, ktoré ovláda motorické a pocitové funkcie. Ďalej ovláda kôru nadobličiek, ktoré produkujú protistresové hormóny – teda zdravá a fungujúca pečeň znamená aj dobrú odolnosť voči stresu. Periférny nervový systém hrá veľmi dôležitú úlohu napríklad pri astme, ktorú je dnes možné pomocou detoxikačných preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša úplne odstrániť.

Vplyv na emócie V emocionálnej oblasti ovplyvňuje pečeň agresivitu. Infekčné ložiská na pečeni menia ľudí na žiarlivých, nepružných, zaťatých a nenávistných. Ak je táto negatívna emócia obrátená dovnútra človeka, vznikajú autoimunitné ochorenia.
Zanesenie a infekcie mazových žliaz v dôsledku poruchy metabolizmu tukov vedú i vzniku akné alebo ďalších kožných problémov. Pečeň má veľký vplyv aj na beta bunky pankreasu, ktoré produkujú inzulín.
Poškodená pečeňová bunka môže byť potom napadnutá vírusom hepatitídy. Súvislosť ľudí s poškodenou pečeňou a chrapľavým hlasom vysvetľuje vzťah pečene s priedušnicou a hlasivkami. Obrazom pečene sú tiež nechty – najmä nechtové lôžko.

Protinádorová imunita
Prenosom chybných informácií z pečene do mozgu je zasiahnutá jeho určitá časť, ktorá má vplyv na alergie (tylový lalok), epilepsie, migrény, (spánkový lalok), na tvorbu nádorov (temenný lalok). Do liečby nádorov preto podľa MUDr. Jonáša patrí predovšetkým detoxikácia pečene a žlčníka. Česká republika vedie smutné prvenstvo na svete v počte nádorov čriev, čo je jednoznačne spôsobené naším chybným stravovaním (Slovensko na tom nie je o nič lepšie – pozn., redakcie).
Medzi najškodlivejšie potraviny pre pečeň a žlčník patria prekvapivo syry – najmä tavené. Ložiská v pečeni sa totiž vytvárajú z prebytku živočíšnych tukov a bielkovín.
Veľmi jednoduchá z hľadiska našej detoxikačnej medicíny je prevencia proti rakovine: udržanie čistoty čreva, pečene a mozgu. Tento stav je možné dosiahnuť troma kúrami informačných preparátov na spomínané okruhy.
Veľmi dobrou očistu pečeňových žlčovodov je možné dosiahnuť jednodennou mechanickou očistnou kúrou. Jej návod nájdete v sekcii Očista organizmu.

PEČEŇ POŠKODZUJE:
• agresia, zlosť, nenávisť, hnev, závisť...
• tavené syry, tvrdé syry, najmä vyprážaný syr
• nadmerné prejedanie
• nadmiera živočíšnych tukov a bielkovín v strave
• vyprážané a pečené živočíšne bielkoviny, vajíčka, údeniny, škvarky
• príliš korenené jedlá, alkohol, chemikálie v liekoch
• sušienky zahusťujúce žlčové šťavy
• kontakt so žiarlivcom, závistlivcom....


PEČEŇ POSILŇUJE:
• mliečna kvasená zelenina
• varené krúpy, ražné cestoviny, všetky druhy zelenej zeleniny – pór, pažítka, šalát, listy cesnaku medvedieho, ovos
• plzenské pivo – 1dl po jedle
• horké byliny – púpava, palina obyčajná, pestrec mariánsky, zemežlč, myší chvost, ľubovník
• karlovarská minerálka
• zázvor (ďumbier), zázvorový čaj, zázvorové obklady
• citrón – zmäkčuje pečeň, odstraňuje cysty
• naklíčené semiačka, med
• olivový olej, morské riasy
• odvar z 3 lyžíc melty a 1 koreňa čakanky
• kontakt s priateľským človekom!


autor článku: Ivana Batůšková (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 147287 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Dráha žlčníka
Zobraziť detail obrázku...
Dráha pečene

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

PREVENTÍVNY DETOXIKAČNÝ BALÍČEK  JAR - ČAS PEČEŇOVÉHO OKRUHU
Detoxikačný balíček obsahuje 4 zásadné energo-informačné prípravky z výskumu MUDr. Josefa Jonáša na dôkladnú očistu pečene, pečeňových žlčovodov a žlčníka. Je vhodné využiť ho v rámci prevencie najlepšie na jar v mesiacoch marec, apríl, kedy sú tieto orgány v aktivite, no môže sa používať aj v priebehu celého roka. Objednávky cez On-line obchod ŠTÚDIA ZDRAVIA/JOALIS PREVENTÍVNE BALÍČKY.
Detoxikačný balíček obsahuje 4 zásadné energo-informačné prípravky z výskumu MUDr. Josefa Jonáša na dôkladnú očistu pečene, pečeňových žlčovodov a žlčníka. Je vhodné využiť ho v rámci prevencie najlepšie na jar v mesiacoch marec, apríl, kedy sú tieto orgány v aktivite, no môže sa používať aj v priebehu celého roka. Objednávky cez On-line obchod ŠTÚDIA ZDRAVIA/JOALIS PREVENTÍVNE BALÍČKY.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)