ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 20. októbra 2019, meniny má Vendelín , zajtra Uršula 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Rak
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
14.10

Baran
celý detail
15.10

Býk
celý detail
16.10

Býk
celý detail
17.10

Býk
celý detail
18.10

Blíženci
celý detail
19.10

Blíženci
celý detail
20.10

Rak
celý detail
21.10
posledná štvrť
Rak
celý detail
22.10

Lev
celý detail
23.10

Lev
celý detail
24.10

Panna
celý detail
25.10

Panna
celý detail
26.10

Váhy
celý detail
27.10

Váhy
náhľad
28.10
nov
Škorpión
náhľad
29.10

Škorpión
náhľad
30.10

Strelec
náhľad
31.10

Strelec
náhľad
01.11

Strelec
náhľad
02.11

Kozorožec
náhľad
03.11

Kozorožec
náhľad
04.11
prvá štvrť
Vodnár
náhľad
05.11

Vodnár
náhľad
06.11

Ryby
náhľad
07.11

Ryby
náhľad
08.11

Ryby
náhľad
09.11

Baran
náhľad
10.11

Baran
náhľad
11.11

Býk
náhľad
12.11
spln
Býk
náhľad
13.11

Býk
náhľad
14.11

Blíženci
náhľad
15.11

Blíženci
náhľad
16.11

Rak
náhľad
17.11

Rak
náhľad
18.11

Lev
náhľad
19.11
posledná štvrť
Lev
náhľad
20.11

Lev
náhľad
21.11

Panna
náhľad
22.11

Panna
náhľad
23.11

Váhy
náhľad
24.11
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 20.10.2019

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a ubúda do svojej poslednej štvrti.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Rak detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
žalúdok, dvanástnik, pečeň, žlčník, hruď, mliečne žľazy, trávenie, nervový systém,

Podľa vplyvu Luny:
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame. telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
 

Psychika
Počas dní Raka si dajme pozor, aby sme nepodľahli prílišnej precitlivenosti, a to nielen v pracovnej ale aj v rodinnej oblasti. Máme totiž obzvlášť citlivé „senzory“ pre všetko, čo súvisí s rodinou. Môžeme byť prehnane citliví či zraniteľní na vyjadrenia partnera. Preto sa vyhýbajme konfliktom s partnerom či v rodinných záležitostiach. Nevhodné pre tieto dni sú tiež vážne riešenia rodinných kríz – nemusíme „triezvo“ uvažovať a mohli by sme ešte viac skomplikovať situáciu. Túžba po bezpečí domova a hrozba emocionálnych kríz nám predurčuje čas pre trávenie večerov v rodinnom kruhu – pri rodinnom krbe či v úzkom kruhu rodinných príslušníkov. Ak však rodinné zázemie nie je ideálne, istotou je radšej samota, či čas strávený inou vhodnejšou činnosťou. V tomto prípade sa radšej venujme vlastným citom a sami sebe. Vhodné sú prechádzky do prírody či práca na záhrade alebo okolo domu.Zdravie
Rak ovplyvňuje žalúdok, pečeň, žlčník a trávenie. Sťahujúca sila Mesiaca praje dobrému vstrebaniu a využitiu vitamínov a minerálov, ale tiež prírodných prostriedkov na posilnenie orgánov, ktoré sú práve v aktivite. Deň v Rakovi v 3. fáze je vhodný aj na prípravu detoxikačných kúr orgánov v aktivite s následným odstraňovaním piesku a kameňov - tzv. zmäkčovaním. Vhodná je tiež starostlivosť o pečeň a žlčník. Ich stav ovplyvňuje aj celkové trávenie a stav dvanástnika a žalúdka. Zvýšme príjem vitamínov skupiny B, železa a horčíka. Dnes si nezaťažujme tráviaci trakt ťažkými najmä mastnými a vyprážanými jedlami, alkoholom či omamnými látkami. Rak totiž vplýva aj na nervový systém. Pri tráviacich problémoch pime bylinné čaje s mierne preháňajúcim účinkom alebo na podporu trávenia. Po obede sa prejdime či zvýšme fyzickú aktivitu. Pohybom zvýšime produkciu žlče v pečeni, čo má priaznivý vplyv na trávenie tukov. trávenie podporujúcim účinkom, zvýšme množstvo tekutín. Z bylinných čajov preferujme zmesi vhodné na podporu trávenia, vypudzovania žlče, regeneráciu pečene. Vodné byliny sú najmä koreň a list púpavy, repík, zemežlč, lastovičník, materina dúška, nechtík lekársky, mäta, čakanka či semeno pestreca mariánskeho. Aj ďalšie recepty na pečeň a žlčník nájdete aj v našom magazíne.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Telo sa sťahuje a tým stráca pružnosť, preto radšej vynechajme cvičenia náročné na ohybnosť kĺbov a väziva. Veľmi účinné sú aj kúpele, obklady a masáže, z ktorých sa cez pokožku vstrebávajú liečivé a omladzujúce látky. Sprchujme sa vlažnou vodou. Vhodné sú sauna, posilňovacie cviky - v týchto dňoch najmä na brušnú oblasť a oblasť hrudníka.Výživa
V tretej fáze uprednostnime v strave čerstvú zeleninu, ovocie (od druhej polovici fázy), strukoviny. S mierou môžeme konzumovať kyslé mliečne výrobky, mäso a mäsové výrobky, vajcia, sladkosti, cesnak. Vyhýbame sa čokoláde, paprike, horčici a kapuste.
V týchto dňoch nám veľmi dobre spaľujú sacharidy, no pri problémoch s ich metabolizmom môžeme mať aj opačný efekt. Preto si to najprv otestujme. Prednosť by sme mali dať najmä potravinám bohatým na sacharidy a cukry z nízkym glykemickým indexom. Teda na celozrnné pečivá, múky, cestoviny, nelúpanú ryžu atď. Mali by sme myslieť aj na to, že v tretej lunárnej fáze je vhodnejšia živá strava – čerstvé ovocné a zeleninové šaláty, strukoviny, obilniny. Pri tráviacich problémoch si však radšej šetrime tráviaci trakt tepelne upravenou a rozmixovanou zeleninou, kašovitými jedlami. Nakoľko sú dni Raka aj dňami listov, v jedálničku by preto mali prevládať najmä zeleninové jedlá z listovej zeleniny. Uprednostnime šalátovú a stonkovú zeleninu ako špenát, mangold, rebarboru, pažítku, rukolu, žeruchu, rôzne druhy šalátov a pod. Určite však obmedzme prísun mastných, ťažkých a vyprážaných jedál a najmä alkoholu či kávy.Záhrada a domácnosť
V domácnosti je vhodný čas na pranie, umývanie, odvodňovanie, drenážovanie, opravovanie studní či vodovodov. Pri zlom počasí nevetráme periny, pretože by navlhli. V záhrade výdatne polievame rastliny, čistíme kmene stromov od machov a lišajníkov. Vypustíme a zavrieme vodu v hydrantoch, poobraciame sudy hore dnom. Izbové rastliny zalejeme len veľmi mierne a už nehnojíme.

Náš tip
BYLINNÁ PROTIVREDOVÁ ZMES

Potrebujeme: PO 30g koreňa ibiša a listu benediktu, po 20g drveného koreňa kostihoja, po 10 g kvetu harmančeka, vňate zemežlče, kapsičky pastierskej, očianky a koreňa puškvorca
Ako na to: Dve polievkové lyžice zmesi dáme do 1/2 litra vlažnej vody a necháme macerovať 6-8 hodín. Polovicu macerátu odlejeme a ostatok povaríme asi 1 minútu. Po vychladnutí obe zložky zmiešame. Pre lepší účinok môžeme pridať ešte 20 kvapiek arnikovej tinktúry.
Čaj pijeme po dúškoch v priebehu dňa.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 64%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
375946,5 Km
Posledný
nov:
28.9.2019 20:27:54
Prvá
štvrť:
5.10.2019 18:48:04
Spln: 13.10.2019 23:10:50
Posledná
štvrť:
21.10.2019 14:41:37
Nasledujúci
nov:
28.10.2019 4:40:15
Copyright (C) 2007 - 2019 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)