ISSN 1337-6179          dnes je piatok 19. apríla 2019, meniny má Jela , zajtra Marcel 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
spln
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
15.04

Lev
celý detail
16.04

Panna
celý detail
17.04

Panna
celý detail
18.04

Váhy
celý detail
19.04
spln
Váhy
celý detail
20.04

Škorpión
celý detail
21.04

Škorpión
celý detail
22.04

Strelec
celý detail
23.04

Strelec
celý detail
24.04

Kozorožec
celý detail
25.04

Kozorožec
celý detail
26.04

Kozorožec
náhľad
27.04
posledná štvrť
Vodnár
náhľad
28.04

Vodnár
náhľad
29.04

Ryby
náhľad
30.04

Ryby
náhľad
01.05

Ryby
náhľad
02.05

Baran
náhľad
03.05

Baran
náhľad
04.05

Býk
náhľad
05.05
nov
Býk
náhľad
06.05

Býk
náhľad
07.05

Blíženci
náhľad
08.05

Blíženci
náhľad
09.05

Rak
náhľad
10.05

Rak
náhľad
11.05

Lev
náhľad
12.05
prvá štvrť
Lev
náhľad
13.05

Panna
náhľad
14.05

Panna
náhľad
15.05

Váhy
náhľad
16.05

Váhy
náhľad
17.05

Škorpión
náhľad
18.05
nov
Škorpión
náhľad
19.05

Škorpión
náhľad
20.05

Strelec
náhľad
21.05

Strelec
náhľad
22.05

Kozorožec
náhľad
23.05

Kozorožec
náhľad
24.05


25.05


26.05
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 19.4.2019

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: spln, : 13:11 LČ; Zem stojí medzi Slnkom a Mesiacom, je vystavená protichodnému pôsobeniu ich príťažlivostí.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Váhy detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: zadržujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
obličky, močový mechúr, bedrá, čistenie krvi

Podľa vplyvu Luny:
Organizmus je dnes vystavený pôsobeniu protichodnej energie a záleží na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite. Spln je zaťažujúci najmä pre ľudí narodených v znamení Váh.
 

Psychika
Počas dnešného splnu môžeme pociťovať nepokoj, podráždenosť, mať zlý spánok, bolesti hlavy. Organizmus je dnes vystavený pôsobeniu protichodnej energie a záleží na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme. Vládnuce Váhy priaznivo vplývajú na riešenie úradných záležitostí. Pri uzatváraní zmlúv sa nenechajme odbiť a jasne formulujme svoje podmienky a požiadavky. Dobre uspejeme aj pri riešení právnych záležitostí. Závažné rozhodnutia však radšej odložme na inokedy! Môže nás pozitívne ovládnuť zmysel pre estetiku, vkus a eleganciu, preto ak si potrebujeme doplniť šatník – máme najväčšie predpoklady na to, aby sme dobre a vkusne na seba nakúpili. Darí sa nám tiež umelecky prejavovať. Deň je vhodný aj na romantické chvíle. Návšteva kultúrneho podujatia či romantická večera vo dvojici je pre tento deň viac ako ideálna. Môžeme tiež pociťovať väčšiu túžbu po harmonickom vzťahu, najmä ak sme bez partnera. Dnešný spln môže prispieť k negatívnej citovej závislosti na partnerovi alebo nerozhodnosti či precitlivenosti.Zdravie
Počas splnu bývajú ľudia „námesační“, rany krvácajú oveľa silnejšie, hojenie rán v týchto dňoch je oveľa problematickejšie. Telo zadŕža vodu, hromadí ju v tkanivách, väzivo mäkne. Liečivé byliny nazbierané v tento deň majú najväčšiu liečivú silu. Tieto sily môžeme pociťovať už 3 dni pred splnom a taktiež ešte 3 dni po splne. Spln úplne otvára telo, energia vyžaruje mohutným prúdom. Centrum energie sa nachádza v oblasti pohlavných orgánov. Pri sexuálnom styku nastáva veľký úbytok energie, ktorú musíme dlho nahrádzať, ale organizmus je veľmi intenzívny. Táto fáza zaťažuje organizmus, Pôst na prečistenie tela v tomto čase je pre zdravie a ako prevencia. Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) sa vyhýbajme: príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky, príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď. Vyhnime sa tiež náročným operáciám, trhaniu zubov a očkovaniu.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, bedrovej časti chrbtice. Sprchujme sa striedavou sprchou, cvičme posilňovacie cviky, venujme sa plávaniu. Vhodné sú tiež aerobik, posilňovacie cviky najmä na panvovú oblasť a nohy, tiež beh.Výživa
Počas splnu je vhodné držať striedmy stravovací režim, najlepšie pôst. Telo má totiž v tomto čase najväčšiu zadržiavaciu schopnosť – nemá silu zbavovať sa škodlivín, naopak veľkú tendenciu priberať. Postiť sa môžeme už tri dni pred splnom a taktiež tri dni po splne. Vhodné sú ovocné a zeleninové šťavy či čerstvé ovocné a zeleninové šaláty. Môžeme si urobiť aj ryžový deň. Najideálnejšie je však začať pôst alebo diéty hodinou vrcholu splnu vo chvíli, keď Mesiac začne ubúdať.Záhrada a domácnosť
V domácnosti či v záhrade radšej zaraďme neutrál. Počas splnu nesadíme, hnojíme záhony. Liečivé byliny nazbierané v tento deň majú najväčšiu liečivú silu. Môžeme preto zbierať púpavu na med, najlepšie ráno po rozkvitnutí.

Náš tip
PÚPAVOVÝ MED
Púpavy na med je najvhodnejšie zbierať počas splnu – med bude mať silnejšie liečivé účinky. Vhodný je na srdcovo-cievne problémy či problémy s dýchaním, celkovo posilňuje organizmus a zlepšuje trávenie.
Potrebujeme: 300g čerstvo nazbieraných kvetov, 1/2 litra vody, 1kg cukru
Ako na to: Púpavové kvety poriadne opláchneme, zalejeme vodou a pridáme cukor. Za občasného miešania privedieme do varu a varíme asi 15 minút. Odstavíme a necháme 24 hodín stáť. Potom precedíme cez plátno a precedenú tekutinu ešte varíme na miernom ohni asi 30 minút. Ešte teplý med nalejeme do pripravených sklenených pohárov a dobre uzavrieme.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 99%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
374426 Km
Posledný
nov:
5.4.2019 10:52:23
Prvá
štvrť:
12.4.2019 21:06:04
Spln: 19.4.2019 13:12:19
Posledná
štvrť:
27.4.2019 0:19:26
Nasledujúci
nov:
5.5.2019 0:47:01
Copyright (C) 2007 - 2019 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)