ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 4. júna 2020, meniny má Lenka , zajtra Laura 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
01.06

Váhy
celý detail
02.06

Váhy
celý detail
03.06

Škorpión
celý detail
04.06

Škorpión
celý detail
05.06
spln
Strelec
celý detail
06.06

Strelec
celý detail
07.06

Kozorožec
celý detail
08.06

Kozorožec
celý detail
09.06

Vodnár
celý detail
10.06

Vodnár
celý detail
11.06

Vodnár
náhľad
12.06

Ryby
náhľad
13.06
posledná štvrť
Ryby
náhľad
14.06

Baran
náhľad
15.06

Baran
náhľad
16.06

Baran
náhľad
17.06

Býk
náhľad
18.06

Býk
náhľad
19.06

Blíženci
náhľad
20.06

Blíženci
náhľad
21.06
nov
Blíženci
náhľad
22.06

Rak
náhľad
23.06

Rak
náhľad
24.06

Lev
náhľad
25.06

Lev
náhľad
26.06

Panna
náhľad
27.06

Panna
náhľad
28.06
prvá štvrť
Váhy
náhľad
29.06

Váhy
náhľad
30.06

Škorpión
náhľad
01.07

Škorpión
náhľad
02.07

Strelec
náhľad
03.07

Strelec
náhľad
04.07

Strelec
náhľad
05.07
spln
Kozorožec
náhľad
06.07


náhľad
07.07


náhľad
08.07


náhľad
09.07


10.07


11.07


12.07
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 4.6.2020

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 2. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a pribúda do splnu.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Škorpión detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
pohlavné a vylučovacie orgány, močovod, nervová sústava

Podľa vplyvu Luny:
Telesné tekutiny sa presúvajú do hrudnej oblasti, aktivizuje sa oblasť srdca, brucha, žlčníka, žalúdka, a čriev. Pri rozťahovaní organizmu smeruje tok energie a tekutín na povrch, preto sa vyhýbajme veľkých výdajov energie a krvi, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite.
 

Psychika
Pod vplyvom Škorpióna nás dnes môže opantať túžba citovo ovládať iných a žiarlivosť. Najmä ľudia so sklonom k manipulácii nám môžu tieto dni poriadne znepríjemniť. Pri zlých aspektoch nás dnes môže ovládnuť pomstychtivosť a citová neoblomnosť, prípadne sklon k alkoholizmu. Pri dobrých aspektoch môže naopak prevládnuť zdvorilosť, spoľahlivosť a presnosť. Dnes máme predpoklady byť aj odvážni a ochotní prekonávať nielen samých seba, ale aj najrôznejšie tabu. V partnerských vzťahoch môžeme prežívať intenzívnejšiu vášeň a city, keď nie navonok, tak vo svojom vnútri. Kroťme sa však v žiarlivostných scénach či snahe ovládať partnera – nemusí sa nám to vyplatiť. Vyjdime si s partnerom niekam do spoločnosti či na večeru a snažme sa zachovať vo vzťahu demokratickú rovnováhu.Zdravie
Znamenie Škorpióna ovplyvňuje najmä pohlavné orgány, vylučovacie orgány, močovod, konečník a sexualitu. Dávajme si pozor na prechladnutie najmä pri sedení, nakoľko môže byť počas dní Škorpióna zem vlhkejšia a chladnejšia. Pribúdajúci Mesiac praje dobrému vstrebávaniu a využitiu vitamínov a minerálov, najmä však pre orgány v aktivite. Zvýšme príjem vitamínu E, ktorý podporuje normálnu produkciu pohlavných orgánov. Podporme orgány v aktivite doplnkami zdravej výživy, budú mať dvojnásobnú účinnosť. V 2. lunárnej fáze sa organizmus vplyvom vzďaľujúceho Mesiaca rozširuje, čo nám na druhej strane môže prospieť aj pri očiste orgánov v aktivite. Pime očistné čaje a čaje podporujúce správne vylučovanie. Pri gynekologických problémoch je vhodný čaj z alchemilky. Pri prechladnutí si doprajme teplý sedací kúpeľ z myšieho chvosta. Páni by mali zvýšiť po tieto dni najmä príjem vitamínu E a zinku. Vhodný je tiež tekvicový olej a tekvicové semiačka, výluh z petržlenu, zeleru a šťavy z borievok a brusníc. Jedzme aj viac šalátov zo zeleru či petržlenu. Nezabudnime ani na dostatok vlákniny – pri problémoch s vylučovaním si dajme Psyllium.
Zajtra nastáva spln. Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) by sme sa mali vyhýbať príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky, príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď. Vyhnime sa tiež náročným operáciám, trhaniu zubov a očkovaniu.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, bedrovej časti chrbtice. Sprchujme sa striedavou sprchou, navštívme saunu, venujme sa plávaniu. Vhodné sú tiež naťahovacie a uvoľňovacie cviky najmä na panvovú oblasť a nohy, tiež beh. Urobme si masáž brucha - krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek okolo pupka. Táto masáž posilňuje trávenie, vylučovanie, pomáha pri zápche, pôsobí proti starnutiu a podporuje pohlavné orgány. Deň je vhodný aj na sedacie bylinné kúpele zamerané na podporu pohlavných orgánov.Výživa
Čím bližšie je Mesiac ku splnu, tým viac náš organizmus zadržuje – telo má tendenciu priberať. Pozor preto na to, čo do splnu zjeme. V týchto dňoch je aj zbytočné začínať s nejakou diétou. V 2. fáze ešte stále dávame prednosť tepelne upravenej a šetriacej strave – varenej a dusenej zelenine, omáčkam, polievkam, rôznym kašiam a nekysnutému chlebu. Dopriať si môžeme aj mliečne výrobky – najmä kyslomliečne, jogurty, syry a pod. Nevhodné sú vyprážané jedlá, jedlá z kysnutého cesta a vajcia. V dňoch Škorpióna nám aspoň dobre trávia sacharidy. Môžeme si preto dopriať trochu sladkostí, nekysnuté pečivo, zemiakové, ryžové či cestovinové variácie. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä listovú zeleninu. Dopriať si môžeme aj iné zložky potravín či druhy zelenín, ktorými náš jedálniček obohatíme. V dňoch Škorpióna si môžeme dovoliť zaexperimentovať, vytvoriť slávnostné pikantné pokrmy, ale aj vidiecke jedlá. Na túto fázu sú však najvhodnejšie pokrmy našich starých mám.Záhrada a domácnosť
Dni Škorpióna sú vhodné na práce spojené s vodou a umývaním. Neodporúčame však dlho vetrať priestory, ostane v nich vlhko. To isté platí o perinách a matracoch. V záhrade sa venujeme najmä rastlinám, drevinám a zelenine, ktoré rastú pre list či do listu. Polievame, vysievame listovú čakanku, čínsku kapustu, šalátovú repu a mrkvu. Zbierame byliny, najvhodnejšie najmä pre podporu orgánov v aktivite.

Náš tip
POSILŇUJÚCE MUŽSKÉ TONIKUM
Je vhodné najmä pre mužov s tzv. „podnikateľským“ syndrómom (a nielen pre mužov!) Pôsobí ako dobíjač životnej energie, takže ho môžeme použiť ako pri vyčerpaní, tak pri vyhasnutí túžby.
Potrebujeme: 5g vňate mäty, po 10g vňate rozmarínu a propolisu, 50g medu a 1 liter vínovice alebo kvalitnej brandy.
Ako na to: Byliny a propolis prelejeme liehovinou a 14 dní lúhujeme, občas pretrepeme. Potom precedíme, vmiešame med. Podľa potreby užívame jednorázovo po kalíšku nápoja.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 98%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
369165,6 Km
Posledný
nov:
22.5.2020 19:39:49
Prvá
štvrť:
30.5.2020 5:30:23
Spln: 5.6.2020 21:12:43
Posledná
štvrť:
13.6.2020 8:24:59
Nasledujúci
nov:
21.6.2020 8:42:17
Copyright (C) 2007 - 2020 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)