Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je utorok 19. júna 2018, meniny má Alfréd , zajtra Valéria 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Panna
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
18.06

Lev
celý detail
19.06

Panna
celý detail
20.06
prvá štvrť
Panna
celý detail
21.06

Váhy
celý detail
22.06

Váhy
celý detail
23.06

Škorpión
celý detail
24.06

Škorpión
celý detail
25.06

Škorpión
celý detail
26.06

Strelec
náhľad
27.06

Strelec
náhľad
28.06
spln
Kozorožec
náhľad
29.06

Kozorožec
náhľad
30.06

Kozorožec
náhľad
01.07

Vodnár
náhľad
02.07

Vodnár
náhľad
03.07

Ryby
náhľad
04.07

Ryby
náhľad
05.07

Ryby
náhľad
06.07
posledná štvrť
Baran
náhľad
07.07

Baran
náhľad
08.07

Býk
náhľad
09.07

Býk
náhľad
10.07

Blíženci
náhľad
11.07

Blíženci
náhľad
12.07

Rak
náhľad
13.07
nov
Rak
náhľad
14.07

Lev
náhľad
15.07

Lev
náhľad
16.07

Panna
náhľad
17.07

Panna
náhľad
18.07

Váhy
náhľad
19.07
prvá štvrť
Váhy
náhľad
20.07

Váhy
náhľad
21.07

Škorpión
náhľad
22.07

Škorpión
náhľad
23.07

Strelec
náhľad
24.07


25.07


26.07


27.07


28.07


29.07
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 19.6.2018

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi, pribúda do svojej prvej štvrte  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Panna detail...
Živel: zem detail...
Časť rastliny: koreň detail...
Výživová akosť: soľ detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
slezina, pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie, nervy

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze Mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Panny podporujú všetko, čo súvisí s plánovaním, výpočtami a chladnou stratégiou. Deň je vhodný na premyslené plánovanie pracovných postupov či domácich prác. V dňoch Panny pri rozhodovaní totiž lepšie zachováme chladnú hlavu. Dnes sú navyše všetky predpoklady na úspešné vybavovanie organizačných záležitostí. Nepríjemnostiam dokážeme čeliť s rozvahou, neskĺznime však do malicherných hádok. Dnešok by sme tiež mali využiť aj na finančné kalkulácie či plánovanie rozpočtov.Zdravie
Počas prvej fázy sa Mesiac približuje k Zemi, organizmus sa sťahuje, menej krváca pri poraneniach. Panna vplýva na črevá, slezinu a pankreas, nervový systém. Vzhľadom na sťahujúce vplyvy telo dobre prijíma potrebné látky, vitamíny a minerály. Tento deň môžeme pociťovať problémy s tenkým aj hrubým črevom a s trávením. Práve trávenie ovplyvňuje najmä vegetatívny nervový systém.
Problémom sa vyhneme vhodnou úpravou nedráždivej stravy. Ak máme zápchu, použime čaje s laxatívnym účinkom. Pri nervovom vypätí a väčšom strese si pripravme čaj z ľubovníka, medovky či valeriány. Upokojenie nervovej sústavy podporme aromaterapiou – vhodné sú levanduľová, pomarančová alebo škoricová silica. Pri problémoch s trávením pime čaj z feniklu alebo mäty piepornej.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahovaniu organizmu a pohybu smerom dolu pomôžeme kontrastnými sprchami - teplá voda (1 minúta), studená voda (5 - 10 sekúnd). Účinne sa čistí koža, preto dodávame telu minerály teplými bylinkovými kúpeľmi. Sťahujúci vplyv Mesiaca pomáha zadržiavať stravou prijaté vitamíny a minerály, no aj tuky. Máme väčší sklon k priberaniu, takže pozor na to čo jeme. Doprajme si masáž brucha, najmä ak máme problémy s črevami, masáže nôh. Vhodné je tiež plávanie, aerobic, posilňovacie cviky zamerané na brucho a nohy, beh. V dňoch Panny upravené vlasy, robený strih a trvalá dlhšie vydrží.Výživa
V tejto fáze potrebujeme jedlo s energetickým nábojom - čerstvé, šťavnaté, studené, tepelne nespracované. (ovocie, zeleninu, čerstvé zeleninové a ovocné šťavy). V dňoch Panny zaraďme šetriacu stravu, vyhýbajme sa ťažkým a tučným jedlám, mäsovým výrobkom a majonézovým šalátom. V strave uprednostnime veľa vlákniny, koreňovú zeleninu vo forme polievok, nákypov v kombinácii so zdravými obilninami či strukovinami, pokiaľ však nemáme problém s nadúvaním. Panny vládnu koreňom. Preferujeme preto najmä zemiaky, pór, cibuľu, mrkvu, petržlen, repu, reďkvičky, topinambury či zeler. Kombinovať ich môžeme so zdravými obilninami. Stravu si môžeme doplniť o ovsené vločky, krúpy, celozrnné pečivo, naturálnu ryžu, oriešky či med. Zvýšme najmä príjem vitamínov skupiny B, zinku a železa s vitamínom C.Záhrada a domácnosť
V záhrade vysádzame, presádzame a dosievame trávnik. Dni sú vhodné na práce spojené so zemou a rastlinami. Utlačíme kompost, venujeme sa najmä zelenine, ktoré rastú pre koreň. Sejeme a vysádzame koreňovú zeleninu.

Náš tip
MAJORÁNOVÁ MASŤ NA TRÁVIACE PROBLÉMY
Pomáha nielen pri nadúvaní, ale často aj proti štikútke či pálení záhy.
Potrebujeme: 2 lyžičky majoránu, 3 lyžičky vínneho 90%-ného liehu (dostať v lekárňach), 3 lyžičky čerstvého nesoleného masla (môžeme nahradiť bravčovou masťou).
Ako na to: Majorán rozdrvíme na prášok, pridáme do liehu a zamiešame. Necháme 3 hodiny odstáť. Potom ku zmesi pridáme maslo a všetko 10minút ohrievame za stáleho miešania vo vodnom kúpeli. Vychladnutou masťou potierame oblasť pupka a prikryté teplým uterákom necháme pôsobiť až do ustúpenia ťažkostí.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 43%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
371735,5 Km
Posledný
nov:
13.6.2018 21:45:04
Prvá
štvrť:
20.6.2018 12:52:34
Spln: 28.6.2018 6:54:35
Posledná
štvrť:
6.7.2018 9:52:49
Nasledujúci
nov:
13.7.2018 4:49:36
Copyright (C) 2007 - 2018 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)