Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 22. januára 2018, meniny má Zora , zajtra Miloš 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
22.01

Ryby
celý detail
23.01

Baran
celý detail
24.01
prvá štvrť
Baran
celý detail
25.01

Býk
celý detail
26.01

Býk
celý detail
27.01

Blíženci
celý detail
28.01

Blíženci
celý detail
29.01

Rak
náhľad
30.01

Rak
náhľad
31.01
spln
Lev
náhľad
01.02

Lev
náhľad
02.02

Panna
náhľad
03.02

Panna
náhľad
04.02

Váhy
náhľad
05.02

Váhy
náhľad
06.02

Váhy
náhľad
07.02
posledná štvrť
Škorpión
náhľad
08.02

Škorpión
náhľad
09.02

Strelec
náhľad
10.02

Strelec
náhľad
11.02

Strelec
náhľad
12.02

Kozorožec
náhľad
13.02

Kozorožec
náhľad
14.02

Vodnár
náhľad
15.02
nov
Vodnár
náhľad
16.02

Vodnár
náhľad
17.02

Ryby
náhľad
18.02

Ryby
náhľad
19.02

Baran
náhľad
20.02

Baran
náhľad
21.02

Býk
náhľad
22.02

Býk
náhľad
23.02
prvá štvrť
Býk
náhľad
24.02

Blíženci
náhľad
25.02

Blíženci
náhľad
26.02


27.02


28.02


01.03


02.03


03.03


04.03
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 22.1.2018

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a pribúda do svojej prvej polovice . Do znamenia Barana vstúpi o 7:27, na dnešok majú väčší vplyv ešte Ryby  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Ryby detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
chodidlá, prsty na nohách , lymfatický a nervový systém

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Väčšina z nás dnes pod vplyvom Rýb pociťuje veľký súcit s inými a tiež máme väčšiu predstavivosť, ale i precitlivenosť a sentimentalitu. U citlivejších ľudí môže prevládnuť vzťah k mysticizmu. Pozor však na úniky z reality alebo prílišnú obetavosť. Pri zlých aspektoch môžeme prejavovať trpiteľské prijímanie osudu, sebaľútosť, pasivitu a citovú neistotu. Ryby nám rozvíjajú intuíciu takže sa v každom ohľade môžeme na ňu dnes spoľahnúť. Veľmi účinné bývajú aj duchovné rituály počas dní Rýb. Dávajme si však pozor na omamné látky – hrozí zvýšené nebezpečenstvo závislostí.Zdravie
Mesiac sa približuje k Zemi, organizmus sa sťahuje, menej krváca pri poraneniach. Ryby vplývajú najmä na chodidlá a prsty na nohách. Vzhľadom na sťahujúci vplyv prvej fázy, sú vhodné tieto dni pre začiatky ovocno-zeleninových diét. V aktivite je počas dní Rýb aj lymfatický systém a nakoľko sa v prvej fáze organizmus ťažšie zbavuje škodlivých látok, môžeme pociťovať zvýšenú únavu či opuchy. Pod vplyvom Rýb a najmä pri pribúdajúcom Mesiaci si dávajme pozor na alkohol, nikotín a iné jedy, ktoré teraz pôsobia na náš organizmus oveľa zhubnejšie.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahovaniu organizmu a pohybu smerom dolu pomôžeme kontrastnými sprchami - teplá voda (1 minúta), studená voda (5 - 10 sekúnd). Účinne sa čistí koža, preto dodávame telu minerály teplými bylinkovými kúpeľmi. Vzhľadom na pribúdajúci Mesiac sú vhodné výživné kúpele, zábaly a masti pri ošetrovaní nôh. Nezabudnime ani na reflexnú masáž nôh, ktorá navyše stimuluje činnosť orgánov v celom tele. Vhodné sú tiež masáže hlavy, ramien, rúk, plávanie, posilňovacie cviky, joga. V Rybách si nestrihajme ani neumývajme vlasy, lebo slabnú a majú sklon k tvorbe lupín.Výživa
V tejto fáze potrebujeme jedlo s energetickým nábojom - čerstvé, šťavnaté, studené, tepelne nespracované. Jedzme najmä čerstvú zeleninu a ovocie vo forme štiav a šalátov. Dávajme si pozor na to čo zjeme, nakoľko vplyv Mesiaca nám pri nesprávnom stravovaní môže pomôcť k pár kilám navyše. Odporúčajú sa najmä citrusové plody, fazuľa, ovsené vločky a orechy. Striedmejšie si môžeme dopriať mäso, vajcia, ryby, pečeň, kysnuté pečivo (okrem dní Panny), vajcia a cestoviny. Vyhýbajme sa mliečnym výrobkom, sladkostiam, káve, čokoláde a múčnym jedlám najmä z pšeničnej múky.
Ryby sú dňami listov a sacharidov. Preto do nášho jedálneho lístka zaraďme najmä sacharidové jedlá – ak nám však sacharidy dobre trávia a tiež listovú zeleninu. V Rybách si môžeme zaexperimentovať a inšpirovať sa jedlami Ďalekého východu, ktorých základnou zložkou je ryža na rôzne spôsoby, rizotá, kuskus, bulgur, krúpy či zeleninové soté a pod. Najideálnejšia kombinácia je sacharidové jedlo v kombinácii s čerstvou, najideálnejšie listovou zeleninou vo forme šalátu. Všetko, čo prijímame v dňoch Rýb, pôsobí na nás oveľa intenzívnejšie ako inokedy, najmä však pri pribúdajúcom Mesiaci.Záhrada a domácnosť
Vzhľadom na vodný prvok Rýb sa vyhnime vetraniu príbytkov, a tiež perín – môžu nám navlhnúť. Dni sú naopak vhodné na pranie a odstraňovanie škvŕn aj pri použití menšieho množstva prášku. V záhrade ak nemrzne polievame dreviny a trvalky. Zavlažíme aj uskladnené kvety. Mierne zalejeme aj kvety v byte.

Náš tip
ZÁZVOROVÉ VÍNO sv.HILDEGARDY
Podľa sv. Hildegardy zlepšuje krvný i lymfatický obeh a pomáha pri nádorových ochoreniach. V lete používame biele, v zime červené víno.
Potrebujeme: mletý zázvorový koreň, 1 liter vína
Ako na to: Do jedného litra vína pridáme lyžičku zázvorového prášku. Pijeme 1 lyžicu trikrát denne.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 21%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
387635,5 Km
Posledný
nov:
17.1.2018 3:18:19
Prvá
štvrť:
24.1.2018 23:20:34
Spln: 31.1.2018 14:27:46
Posledná
štvrť:
7.2.2018 16:55:49
Nasledujúci
nov:
15.2.2018 22:06:52
Copyright (C) 2007 - 2018 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)