ISSN 1337-6179          dnes je streda 27. novembra 2024, meniny má Milan , zajtra Henrieta 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 27.8.2010

TOXÍNY SA TÝKAJÚ VŠETKÝCH (1) - Genetické zaťaženie a životné prostredie

Chronické choroby nás nútia užívať mnoho liekov, ktoré síce znižujú utrpenie, ale neliečia chronické problémy. Ľudstvo sa tak nedozvie nič o príčinách svojich chorôb, pretože sa naučilo vyčkávať a potom hľadať pomoc v chemických preparátoch.

Často býva veľmi prácne dostať sa ku koreňom choroby a nájsť spôsob ako ju odstrániť. My tento spôsob nazývame detoxikáciou, pretože podstatou choroby sú vlastne vždy toxíny, ktoré poškodili tkanivo natoľko, že organizmus chronicky zlyháva. Niet preto pochýb o tom, že preventívnou cestou by bolo včasné odstraňovanie toxínov a predovšetkým komplexný pohľad na človeka, ktorý by nás informoval o tom, prečo sa v ňom toxíny zhromažďujú, kumulujú a prečo u druhého samočistiaca schopnosť prebieha účinne, takže je chránený pred toxickým poškodením.

Dôvody, prečo sa u jedného človeka zhromažďujú toxické látky viac ako u druhého, pozorujem v niekoľkých oblastiach. Predovšetkým je to genetické zaťaženie po predkoch – niektoré tkanivá nemáme vybavené dostatočnou metabolickou a detoxikačnou schopnosťou. Naša génová výbava sa výrazne mení aj v priebehu vnútromaternicového vývoja, kedy toxíny z tela matky – takzvané mutagénne toxíny – menia genetickú výbavu plodu a tak bohužiaľ zakladajú nový reťazec zdravotných problémov, pretože postihujú aj ďalšie generácie. K mutácií génovej výbavy však dochádza aj v priebehu života, a tak genetika alebo program kódovaný v genómoch býva častou príčinou zlyhávania detoxikačných schopností tkaniva.

Ďalším dôvodom je životné prostredie, a to tým viac, že značnú časť života strávime v práci, čo znamená zaťaženosť priemyselnou a poľnohospodárskou činnosťou, ale aj toxíny prítomne v plastových obaloch počítačov, vo vyžarovaní rôznych prístrojov, kobercov či náterov stien. Pracovné prostredie, obzvlášť v kombinácii s menej kvalitným genetickým materiálom, spôsobuje silné hromadenie toxínov.

V rámci detoxikačnej medicíny pracujeme nielen s prístrojovým a programovým vybavením, ktoré vie toxíny v organizme nielen nájsť, ale aj špecifikovať, resp. pomenovať. Zároveň preparátmi z výskumu MUDr. Josefa Jonáša môžeme toxické zaťaženie organizmu eliminovať skôr, kým napácha väčšie škody či až génové mutácie. Toxínov je však oveľa viac druhov, ako by sme sa nazdávali. Nielen toxické zaťaženie zo životného prostredia, ale aj naše vlastné patologické programy, energie či metabolity nazývame toxínmi. O tom nabudúce.

ZDROJ: Josef Jonáš: Kde končí duše a začína tělo, Eminent 2008
Preložila a doplnila Danka Kellerová



autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 9516 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: internet
genóm

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk



predplatitelia





Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)