ISSN 1337-6179          dnes je streda 27. novembra 2024, meniny má Milan , zajtra Henrieta 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 11.6.2009

ARTERIOSKLERÓZA A JEJ PREVENCIA DETOXIKÁCIOU

Arterioskleróza je závažné ochorenie artérií čiže tepien v našom organizme. Pritom môže byť aj niekoľko rokov bez zjavných prejavov a dozvieme sa o ňom až keď je už neskoro. Dôsledkom dlhodobého tvrdnutia a upchávania tepien je často infarkt alebo mŕtvica

Ochorenie prepuká akoby náhle, no jeho rozvoj sa dá počítať na roky, niekedy aj desiatky rokov a preto často používaná veta „náhle ho skolil infarkt“ je vo svojej podstate nezmyselná.

S arteriosklerózou si súčasná medicína nevie dať rady. Dokáže ovplyvňovať len niektoré predispozičné faktory ako vysoký krvný tlak či vysoká hladina cholesterolu a krvných tukov, ale rozvinutá arterioskleróza – pokiaľ nie je riešená pooperačne – je vlastne neliečiteľná. Bolo však už niektorými výskumami preukázané, že aj rozvinutá arterioskleróza sa môže dať na ústup a cievy sa môžu uzdraviť. Oveľa lepšia je však prevencia, ako už hasiť dôsledky, no vzhľadom na to, že je to ochorenie plížívé, často na neho vopred vôbec nemyslíme.

Pri vzniku arteriosklerózy dochádza k narušovaniu endotelu – vnútornej výstelky tepennej steny. Do narušeného miesta sa nachytávajú rôzne látky kolujúce v krvi, a to predovšetkým cholesterol, ale aj krvné doštičky, tromby, fibrinogén a iné látky, resp. toxíny. Poškodeným miestom môže byť z krvi vychytávaný aj vápnik, predovšetkým u ľudí, ktorí trpia odvápňovaním kostí a zvyšovaním vápnika v krvi. Tým dochádza k narušeniu elastickej vrstvy ciev. Tepny tvrdnú, tuhnú a prestávajú plniť svoju funkciu.

K narušeniu endotelu tepien dochádza vplyvom mikrobiálnych ložísk, ktoré sa v cievach vytvorili. Oficiálna medicína našla celý rad mikroorganizmov, ktoré sa v arteriosklerotických ložiskách nachádzajú; sú to predovšetkým chlamýdie a borélie, ale aj helicobacter či vírusy.

Podľa celostnej medicíny patria artérie do okruhu srdca, a preto sú pod jeho priamym vplyvom. Teória detoxikácie hovorí, že rozhodujúcim faktorom je stres alebo patologická energia zaťažujúca srdce. Podľa rodových dispozícii a ďalších faktorov sa môže tento stres prenášať i do ďalších orgánov ľudského tela. Artérie sú len jednou z možností, ale zato veľmi častou. Stresované tkanivá, najmä cievne steny koronárnych artérií (určených k výžive srdca), mozgových artérií či ciev privádzajúcich do hlavy arteriálnu krv, vytvárajú mikroorganizmom podmienky k ľahkému prieniku. Infekčné ložiská tieto mikroorganizmy vytvárajú aj vo vnútorných vrstvách ciev a ich nervovej i pojivovej časti. Mikrobiálny toxín z ložísk následne preniká do endotelu aj z vnútornej časti a tým ho ešte viac poškodzuje. Ak navyše je v organizme viac cholesterolu, vyšší krvný tlak, viac fibrinogénu v krvi v dôsledku fajčenia, prejedania sa či nedostatku pohybu, vychytávajú sa tieto látky na poškodenom mieste oveľa častejšie a vo väčšej miere.

Pre prevenciu arteriosklerózy je veľmi dôležité z hľadiska detoxikácie vedieť odstrániť mikrobiálne ložiská, a tým buď úplne zabrániť porušeniu endotelu vo vnútri artérie, alebo umožniť arteriálnej stene, aby túto vnútornú vrstvu obnovila. Veľmi dôležitým detoxikačným prípravkom je pre tieto účely Joalis CorDren, (v budúcnosti pribudne Joalis VasoDren) ktorý zbavuje materský orgán a tiež cievy toxínov i patologických energií. Vhodné sú aj preparáty zaoberajúce sa psychickými toxínmi – Joalis Streson a Joalis Emoce a tiež preparáty detoxikujúce súvisiace orgány riadiace priesvit ciev – Joalis Supraren a Joalis Vegeton.

Pre očistu a regeneráciu cievneho systému sú však dôležité aj ochranné látky, ako omega-3 a –6 a –9 mastné kyseliny, a tiež antioxidanty obsiahnuté napríklad v zelenom čaji. Ľudová medicína pozná veľký počet bylín, ktoré môžu pri arterioskleróze pomôcť – ide predovšetkým o nasledujúce z nich: arnika horská, cesnak, eleuterokok, rumanček pravý, hloh, ginko dvojlaločné a mnoho iných.

Systematickou a celostnou detoxikáciou sa dá pomôcť aj ľuďom, ktorí už majú klinické problémy s arteriosklerózou, anginóznou bolesťou pri srdci či zhoršené myslenie, pamäť alebo iné komplikácie arteriosklerózy mozgových ciev. Pri dlhodobej detoxikácii je možné ovplyvniť aj potiaže súvisiace s cievami dolných končatín.

Detoxikácia arteriosklerózy musí byť vždy dlhodobá, najlepšie pod vedením skúseného odborníka - atestovaného poradcu detoxikácie. Pri detoxikácii sa totiž nemôžeme zaoberať iba srdcom a cievami, ale je dôležité detoxikovať aj orgány a tkanivá súvisiace s ich činnosťou. Do detoxikačného procesu je potrebné zahrnúť aj žilový systém, lymfatický systém, nervový systém, pečeň, obličky a predovšetkým tkanivá súvisiace s mezenchýmom.

Okrem mikrobiálnych ložísk napádajú často cievy aj neživé toxíny zo životného prostredia - kovy, chemické látky, rádioaktívne prvky alebo zbytky po očkovaniach. Pri detoxikácii preto musíme myslieť aj na tieto záťaže.

Informovanosť o priaznivom pôsobení detoxikačnej medicíny v prevencii arteriosklerózy či v jej počiatkoch je však veľmi malá vzhľadom na to, že arterioskleróza v samotných počiatkoch nebolí a skôr sme unesení pozitívnym vplyvom detoxikácie pri odstránení bolesti v kolene či vaginálneho výtoku. Nesmieme však zabudnúť, že dôsledkami tohto ochorenia trpia v neskoršom veku až dve tretiny obyvateľov civilizovaného sveta – a medzi ne môžeme pokojne patriť aj my.

ZDROJ: JOALIS INFO, MUDr. Josef Jonáš
Preložené a upravené DL



autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 20634 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk



predplatitelia





Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)