ISSN 1337-6179          dnes je utorok 16. júla 2024, meniny má Drahomír , zajtra Bohuslav 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Rubrika: Zdravá výživa
počet článkov: 19
21.8.2010 - rubrika: Zdravá výživa
CHLEBA BUDE DRAŽŠÍ A HORŠÍ...

„Západní“ pečený chléb je nejen plný chemie z tzv. přídatných látek, ale i nebezpečných „hi-tec“ technologií. Koho by napadlo, že moderní kypřidla jsou jiným druhem pomalých jedů jako mnohá ÉČKA...
24.11.2009 - rubrika: Zdravá výživa
ZDRAVÉ CHUDNUTIE A VÝŽIVA - KOMPLEXNÝ REDUKČNÝ PROGRAM

individuálne poradenstvo v oblasti stravovania a životného štýlu
3.12.2008 - rubrika: Zdravá výživa
PÍ VODA - PÍ AQUA

pí nie je len Ludolfovo číslo, ale znamená aj životnú energiu, preto názov pí - voda je veľmi príznačný. Má vlastnosti podobné telesným tekutinám ako je krv a lymfa, aktivuje živú hmotu a upravuje energetickú rovnováhu organizmu.
6.11.2008 - rubrika: Zdravá výživa
UMĚNÍ ŠETŘIT – „ÚSPORNÁ TĚLA“

Když jsem asi před 20 lety měřil obsah vody v naší původní zelenině (zelí, cibule, mrkev…), všiml jsem si velice stabilní hodnoty 85% s minimální tolerancí. V dnešní době už základní druhy zelenin dosahují 90%.
16.1.2008 - rubrika: Zdravá výživa
KOENZÝM Q10 – ŽIVOTNÁ ENERGIA AJ SRDCOVÝ ZÁZRAK

Koenzým Q10 bol objavený v r. 1958 Dr. Petrom Mitchellom, nositeľom Nobelovej ceny.Viac ako 25 rokov boli vedecky dokazované teórie vzťahu koenzýmu Q10 a jeho potreby pre srdce. Po užívaní Q10 bolo preukázané výrazné zlepšenie výkonnosti srdca.
5.1.2008 - rubrika: Zdravá výživa
CHRÍPKOVÉ OBDOBIE A VÝŽIVA

Skončili sa sviatky zimy, nový rok sme načali a znova sa raz začína pošuškávať, že nás čaká chrípkové obdobie. Keďže sa striedajú chladnejšie dni s tými o trošku teplejšími, môžme čakať, že sa začnú vírusy množiť.
5.1.2008 - rubrika: Zdravá výživa
ĽANOVO – PROTEÍNOVÁ DIÉTA

Túto diétu pôvodne zostavila Dr. J. Budwig už v roku 1951 a v roku 1990 ju znovu preskúmal MUDr. Dan C. Roehm, (onkológ a bývalý kardiológ), ktorý vo svojej správe napísal, že predstavuje ďaleko najúspešnejšiu protirakovinovú diétu na svete.
21.12.2007 - rubrika: Zdravá výživa
VÝŽIVA DETÍ POČAS VIANOC

Začal sa advent a čas Vianoc, ktoré prinášajú okrem radosti aj starosti:čo dať na stôl? Ako sa prestravovať počas sviatkov tak, aby nás znova neboleli bruchá? Najmä stravovanie detí počas sviatkov je neodmysliteľnou súčasťou tejto témy.
10.12.2007 - rubrika: Zdravá výživa
ČAS VÁNOC, ČAS PŘEJÍDANÍ

Článek by mohl pomoci těm, kteří mají problém s přejídáním - trpí bulímií nebo nadváhou. Myslím, že je dobré si svátky vánoční prožít tak, aby nám z nich pak zůstal příjemný pocit odpočinku a spokojenosti namísto výčitek či obav z kil navíc.
12.11.2007 - rubrika: Zdravá výživa
DLOUHÁ POLÉVKA

Dlouhá polévka je fenoménem známým pod různými názvy po celém světě. Naši předkové pro ni měli velmi poetický název - "polévka do kouta", velmi silný vývar ze slepice. Podávala se rodičkám, aby rychle načerpaly sílu, nutnou pro normální chod domácnosti.
11.10.2007 - rubrika: Zdravá výživa
ZELENÝ JAČMEŇ – POTRAVINA BUDÚCNOSTI?

Mladé rastlinky jačmeňa používali už 5000 rokov pred Kristom starí Egypťania. Šťavou zo zeleného jačmeňa liečili najmä zranenia ale aj rôzne choroby. Dnes opäť zaznamenáva renesanciu – štúdie dokazujú jeho úžasné liečivé účinky.
22.9.2007 - rubrika: Zdravá výživa
ENZYMATICKÁ PODPORA - ABY TELO HLADKO FUNGOVALO

Enzýmy sa nachádzajú vo všetkých živých rastlinách a zvieratách a sú životne dôležité pre normálne fungovanie všetkých telesných procesov. Ako zápalné iskry regulujú všetky telesné procesy.
20.9.2007 - rubrika: Zdravá výživa
ZÁZRAČNÝ ĽAN – NÁVRAT KU ZDRAVIU A VITALITE (1)

Olejovo-proteínová kúra z ľanového oleja a tvarohu nemeckej biochemičky Dr. Budwig postavila na nohy nejedného onkologicky chorého pacienta. Táto úžasná kombinácia dodáva telu nesmiernu energiu a regeneruje ho. Prečo?
15.8.2007 - rubrika: Zdravá výživa
KVASENÁ ZELENINA – PICKLES (1)

Nakladanie a prírodné kvasenie zeleniny je starobylý spôsob jej uchovávania a je jedným z dôležitých prvkov zdravej a prirodzenej výživy, hlavne pre svoj nezastupiteľný obsah probiotických baktérií.
12.7.2007 - rubrika: Zdravá výživa
ANTIOXIDANTY – VITAMÍN C

Vitamín C je veľmi účinným antioxidantom, ktorý chráni iné antioxidanty ako je napríklad vitamín E. Bunky mozgu a miechy často trpia pôsobením voľných radikálov, ale vitamín C v dostatočnom množstve ich dokáže ochrániť.
< späť ďalej >


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)