ISSN 1337-6179          dnes je utorok 16. júla 2024, meniny má Drahomír , zajtra Bohuslav 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 29.8.2007

BORRELIOVÁ ZÁŤAŽ A JEJ RIEŠENIE POMOCOU DETOXIKÁCIE

Z praxe detoxikačnej medicíny vieme, že borreliové záťaže nachádzame u mnohých ľudí so zdravotnými problémami bez zjavnej príčiny, u ktorých sa sérologickými testami borrelia vôbec nepotvrdila. Problematická je najmä jej prítomnosť u tehotných žien...

Borrélie patria do skupiny spirochet. Spirochety sa vlastne delia na treponémy, leptospiry a borrelie. Treponémy, pôvodca syfilisu, boli významným mikroorganizmom v minulých storočiach. Domnievam sa, že dnes je rovnako významný rod Borrelia, ktorý sa delí na Borrelia recurentis, prenášanou všou šatovou, a ďalšie borrelie prenášané kliešťami a iným hmyzom sajúcim krv – Borrelia hermsii, Borrelia burgdorferi a Borrelia vincenti. Naposledy menovaná je zaujímavá tým, že býva súčasťou niektorých typov závažnej angíny a zápalov krčných mandlí.
Borrelia je z nášho hľadiska veľmi dôležitá, pretože ide o mikroorganizmus buď vrodený z tela matky alebo získaný na základe infikovania hmyzom. Prebieha v akútnej forme, tzv. Lymská borrelióza, ale prechádza často i do chronických foriem. Napáda početné orgány, vrátane nervového systému.

Z hľadiska detoxikácie je podstatné, že v rôznych orgánoch (systém kĺbový, nervový, močový a pohlavný, oko a i.) vytvárajú borrelie infekčné ložiská, z ktorých sa potom uvoľňuje toxín. Bakteriologický toxín je látka bielkovinovej povahy, ktorá má rôzne vlastnosti, ale jedno spoločné: poškodzuje ako tkanivo, v ktorej je vylučovaná, tak aj ďalšie vzdialené tkanivá, a má vplyv i na imunitný systém a ďalšie systémy celotelovej charakteristiky.

Obzvlášť závažné je borreliové ložisko v maternici ženy, v prípade tehotenstva toxíny z neho vylučované závažne ovplyvňujú vývoj plodu, takže mnohé neskoršie choroby môžeme pripočítať práve jemu. Môže však aj za niektoré pozitívne mutácie v ľudskom organizme, napríklad narodenie geniálnych detí s mimoriadnymi hudobnými alebo inými schopnosťami.

Nás však zaujíma negatívny vplyv borreliového toxínu, rovnako ako ďalších, ktoré sa môžu nachádzať v maternici ženy – predovšetkým infekciou zvieracieho pôvodu, tzv. zoo nákaz. Toxín pôsobí v okamihu vývoja jednotlivých systémov, napríklad nervového, môže spôsobiť ich poškodenie. Najmä u ženy v psychickom strese dochádza k zvýšeniu aktivity tohto ložiska, a preto vzniká väčšie nebezpečenstvo poškodenia plodu.

Záťaž žien borreliovými ložiskami je v súčasnej dobe značná a početná vinou stále väčšieho premorenia hmyzu týmto mikroorganizmom, ale tiež preto, že funkčnosť imunitného systému klesá, takže mnohé infekcie prechádzajú z akútnej formy do chronickej, čo vedie k vzniku ložísk, ktoré masívne produkujú toxíny. Dieťa sa pod vplyvom borreliového toxínu rodí s poruchami imunity vo všetkých formách – alergickej, autoimunitnej i oslabenej reakcie. K týmto zmenám dochádza predovšetkým na základe chýb riadiacich imunitných centier v nervovom systéme. Pravdepodobne tu vzniká i zárodok k poruchám protinádorovej imunity, ktoré sa presádzajú neskôr v dospelom veku, aj keď sa v súčasnej dobe objavujú nádory, predovšetkým krvné a lymfatické, už v útlom detskom veku. Pri meraní záťaže borréliami sa môžeme stretnúť ako s celkovou záťažou, tak s miestnymi záťažami jednotlivých orgánov, napríklad jedného nervového koreňa, oka alebo časti CNS a pod.

Boj s borreliou je náročný a zdĺhavý. Musíme predovšetkým upraviť funkciu imunitného systému, aby sme ho mohli k tomuto boju využiť. Preto ako prvé prichádza na radu práca s imunitou. Detoxikáciu od borrelie však musíme obvykle opakovať, pretože chronická borrelióza je vždy charakteristická existenciou mnohých ložísk v organizme, z ktorých sa opakovane uvoľňuje. Pri detoxikácii prichádza k uvoľňovaniu ložísk, k ich rozpadu, a tým pádom k reinfekciám borrelií. Preto pri každom vyšetrení hľadáme, či pri minulom zásahu neprebehla reinfekcia. Borrelia, ako som už uviedol, sa môže podieľať na symptómoch z najrôznejších častí nášho organizmu. V klinickej medicíne bolo popísaných niečo okolo 60 príznakov, ktoré môže vyvolať.

Z nášho hľadiska je však veľmi dôležitá i vrodená borrelia, ktorá, ako som už tiež uviedol, môže mať podiel na vrodených nervových, imunitných a iných poruchách. Samotné borrelie detoxikujeme preparátom Joalis Spirobor (informačný preparát z výskumu MUDr. Josefa Jonáša).Zdroj: Praktická príručka detoxikačnej medicíny


autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 11273 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

JOALIS SPIROBOR
Preparát z výskumu MUDr. Josefa Jonáša na riešenie borreliových záťaží v organizme. Viac na www.studiozdravia.info v sekcii On-line obchod v tovarovej skupine Joalis Komplexy.
Preparát z výskumu MUDr. Josefa Jonáša na riešenie borreliových záťaží v organizme. Viac na www.studiozdravia.info v sekcii On-line obchod v tovarovej skupine Joalis Komplexy.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)