ISSN 1337-6179          dnes je utorok 16. júla 2024, meniny má Drahomír , zajtra Bohuslav 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 1.5.2007

LIEČIVÁ SILA PYRAMÍD

Pyramídy patria k tisícročným záhadám, ktoré sa človek stále znovu a znovu pokúša vysvetliť. Do dnešných čias neboli vierohodne vysvetlené účely, pre ktoré sa pyramídy stavali, ale ani spôsob ich stavby.

Podľa mystikov a ezoterikov neboli pyramídy pôvodne postavané ako hrobky pre faraónov, ale ako strediská rôznych okultných praktík a zasväcovania.

Dodnes zostáva veľkou záhadou technická stránka budovania pyramíd. Nechýbajú hypotézy, že pri ich stavbe používali stavitelia (podľa niektorých prameňov to boli obyvatelia potopenej Atlantídy) magické sily či kryštály, ktoré umožňovali pohybovať ťažkými kvádrami a s prekvapujúcou presnosťou ich na seba ukladať. Najunikátnejšou z nich je Cheopsova Veľká pyramída, ktorej rozmery a veľmi presná orientácia provokujú k špekuláciám a dohadom aj súčasnú vedu. Z jej rozmerov je skutočne možné vyčítať mnoho astronomických a iných údajov, ktoré sú v nej zakódované s neobyčajnou presnosťou.
Nás však zaujíma najmä neobvyklé a záhadné pôsobenie pyramíd na živé organizmy, ktoré inšpirovalo k pokusom už niekoľko desiatok vedcov. Priekopníkom pyramidológie a teórie o „sile pyramíd“ sa u nás stal Čech Ing. Drbal, ktorý si v roku 1959 dokonca nechal patentovať zariadenie na brúsenie žiletiek – v tvare pyramídy. Ing. Drbal svojimi bádaniami prispel aj k potvrdeniu existencie pyramidálnej energie a jej pozitívneho pôsobenia na živé organizmy a rastliny. Jeho nasledovníci do dnešných čias urobili pod zhotovenými pyramídami stovky pokusov.

NÁVOD VEDCOV NA POUŽITIE

Mnohé výskumy potvrdili, že pre to, aby sme si vyskúšali záhadné pôsobenie pyramíd, nemusíme sa hneď unúvať do Egypta. Stačí si zhotoviť pyramídu doma – a to v rôznej veľkosti. Aby bola energia v pyramíde využiteľná, musíme však pri jej zhotovovaní používaní dodržať niekoľko zásad.

Zhotovená pyramída musí zodpovedať rozmermi ( základný vzorec -pozri tabuľku) a orientáciou Cheopsovej Veľkej pyramíde – základňa strany (nie rohy) musia smerovať na sever, východ, západ, juh. Americkí vedci, zaoberajúci sa hraničnými javmi, dospeli k nasledujúcim záverom, ktoré treba pri zhotovovaní pyramíd pre využitie pyramidálnej energie zohľadniť:

 • Energie v priestore Cheopsovej pyramídy (alebo jej zhotovenej kópie), orientované presne v smere juh – sever, umocňuje pôsobenie zemského magnetického poľa
 • Táto energia nepôsobí mimo priestoru pyramídy, v nej sa však nepretržite kumuluje
 • Toto vyžarovanie sa koncentruje v mieste kráľovskej komory – teda presne v jednej tretine výšky od zeme (od základne na ktorej stojí)
 • Pozitívne pôsobenie energie sa prejaví, len keď je pyramída zhotovená z elektricky nevodivého materiálu (napr. skla, dreva, platov, kameňa, papiera, bez použitia spojov z vodivého materiálu)
 • Pri kovoch sa pôsobenie pyramídy prejaví vo forme zmenenej molekulárnej štruktúry (čo vysvetľuje nabrúsenie tupej žiletky pod pyramídou)
 • Pri organických látkach vyvoláva „pyramída“ dehydratáciu, ničí hnilobné baktérie (to vysvetľuje mumifikáciu a využitie pyramíd ako hrobiek faraónov)

Záver vedcov je jednoznačný: „Všetky žijúce bytosti, vrátane človeka, sú ovplyvňované biokozmickou energiou a pyramídy túto energiu zbierajú akoby v ohnisku.“

VYUŽITIE PYRAMIDÁLNEJ ENERGIE PRE UDRŽANIE ZDRAVIA

Aj keď má pyramidálna energia mnohoraké využitie, napríklad na konzervovanie potravín, sušenie ovocia, byliniek, regeneráciu rastlín atď., najdôležitejšie pre nás je, ako si môžeme pomocou pyramíd zregenerovať organizmus a prinavrátiť zdravie. Pyramidálna energia totiž lieči, regeneruje a reguluje samouzdravovacie procesy. Stovky pokusov potvrdili, že pravidelné používanie pyramíd k liečbe spôsobuje celkové ustúpenie aj závažnejších chorôb, nielen ich príznakov.
Osobám so zvýšeným krvným tlakom tlak znižuje, veľmi nízky zasa upravuje do normálu. Obéznym ľuďom pomáha pri odtučňovaní a navyše:

 • Prečisťuje myslenie, zvyšuje koncentráciu, inšpiráciu, pomáha pri hľadaní riešenia problémov, má protistresové účinky
 • Harmonizuje krvný tlak, srdcovo-cievny i hormonálny systém
 • Podporuje metabolické procesy, pomáha pri odtučňovaní
 • Ničí baktérie, zvyšuje obranyschopnosť organizmu
 • Zlepšuje stav nervového systému, ukľudňuje, uvoľňuje
 • Postupne odstraňuje reumatické i iné bolesti
 • Zlepšuje hojenie rán a zlomenín
 • Už po 45 minútach pod pyramídou človek pociťuje nárast energie, ako po hlbokom niekoľkohodinovom spánku a niekoľko dní je svieži aktívny a v dobrej nálade.
Pri nedostatku energie

Stačí prikladať malú pyramídku z krištáľového skla na solar plexus. Po niekoľkých minútach pocítite príliv kozmickej energie. Podobne je možné priložiť dlaň na vrchol pyramídy a nechať prúdiť do tela kozmickú energiu. Už sme spomínali aj osvedčený recept položenia pyramídky pod posteľ priamo pod miesto solar plexu – treba ju však správne nasmerovať S-J. Údajne to pomáha zvýšiť nielen energetický potenciál človeka, ale aj sexuálnu potenciu.

Prikladanie malých pyramídiek

Pri bolestivých miestach či chorých orgánoch sa na ne môže na určitú dobu priložiť malá pyramídka (vždy však musí byť správne orientovaná S-J). Mnoho ľudí už po chvíľke zaznamená útlm bolesti či úľavu.

Stredne veľké pyramídy

Môžete využiť na energetizáciu pitnej vody (pravidelné pitie vody, energetizovanej aspoň 9 dní, dodáva životnú silu a má liečivé schopnosti, môže sa dokonca s úspechom využiť na kozmetické účely, na zalievanie kvetín apod.), potravín, kryštálov, zvýšenie liečivých účinkov byliniek, liekov, čajov atď. Vhodné sú aj na sušenie ovocia, rastlín, konzerváciu niektorých potravín atď. Vraj ak si pod pyramídu uložíte na určitý čas želanie napísané na papieri (musí byť len pozitívne!!!), splní sa! Treba len vyskúšať…

Využitie veľkých pyramíd

Je ideálne, ak sa do pyramídového priestoru zmestí lôžko (opäť z nevodivého materiálu), ktoré bude mať matrac v jednej tretine výšky pyramídy. Jej využitie je viacúčelné – človek si môže vyskúšať viaceré polohy – najlepšia je na bruchu, na chrbte alebo v lotosovom sede. Pokročilí môžu vyskúšať aj meditácie, ktoré vraj pod pyramídou stoja za to…

DOMÁCA VÝROBA PYRAMÍDY

Pre výrobu uvádzame niekoľko rozmerov modelu Veľkej pyramídy v cm: (najlepšie dať do tabuľky!!!)

strana základne výška pyramídy výška steny hrana
30 19,1 24,3 28,5
40 25,5 32,4 38,1
50 31,8 40,5 47,6
100 63,7 80,9 95,1
200 127,3 161,9 190,3
500 318,3 404,7 475,7

Tabuľka prevzatá z knihy: Chalil El Hakim – Tajemství pyramid

Pozn.: Pyramídy musia byť zhotovené len z nevodivých materiálov. Na to, aby fungovali, nie je potrebné, aby mali plné steny.

!!! Podľa niektorých vedcov však optimálne rozmery pyramídy pre našu zemepisnú šírku nie sú zhodné s rozmermi vhodnými pre Egypt. Ide najmä o sklon pyramídy v uhle, ktorý vraj má byť 65-stupňový pre Európu. Potenciál energie pyramídy by sa tým mal mnohonásobne zvýšiť…

„Čas sa vysmieva všetkému – pyramídy sa však vysmievajú času.“
Staré arabské príslovie


autor článku: Daniela Kellerová (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Energie okolo nás (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 41685 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: archív redakcie
Zobraziť detail obrázku...
foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)