ISSN 1337-6179          dnes je utorok 16. júla 2024, meniny má Drahomír , zajtra Bohuslav 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 12.12.2012

O krvi, ako ste o nej nepočuli

Najdôležitejším detoxikačným orgánom v našom tele je KRV. Aký má pre zdravie význam a čo môže spôsobiť jej toxické zaťaženie? Našťastie už existuje unikátna metóda na jej detoxikáciu. ..

Krv je zrkadlo zdravia. Mikrocirkulácia je druhé srdce. Čo to znamená?

Druhá veta znamená, že ak je krv perfektná a erytrocyty oddelené, bez lepivých vrstiev, srdce musí vynaložiť len malú námahu na pumpovanie krvi v porovnaní so stavom, keď sú krvinky pospájané a zlepené dokopy do retiazok. Takto zmenený stav vlastností krvi medzi perfektným a veľmi zlým stavom znamená rozdielnu námahu srdca pri zlom stave krvi oproti stavu s dobrým stavom krvi. Príbeh zhoršovania stavu viskozity alebo tekutosti krvi končí takou tvorbou fibrínových vlákien, ktoré vyzerajú ako pavučina v krvi, že následne vznikajú tromby a upchávajú cievy v mozgu, srdci alebo pľúcach. Preto je mikrocirkulácia druhé srdce, lebo ak je krv perfektná, odľahčuje vaše srdce o podstatnú časť námahy. Ak sú zlepené krvinky, sú lepivé aj cievne steny a lepivý povlak sa nachádza na všetkých bunkách.

Ale prvá veta z úvodu, že krv je zrkadlo zdravia, potrebuje oveľa zložitejší výklad.

Krv je najdôležitejší orgán v tele, lebo sa stará o všetky orgány a všetky bunky. Je na prvom mieste v homeostáze, čo znamená udržiavaní podmienok pre život. Má svoje parametre, ktoré sledujeme u lekára, ale tie musia byť dobré z tohto princípu, že hoci už aj pociťujeme, že sa niečo deje, krv z princípu homeostázy to nemusí signalizovať.

Krv sa snaží plniť si svoju funkciu aby sme žili. Odoberá živiny z oblasti čriev a roznáša ich po celom tele. Odnáša z tela kysličník uhličitý a vodu do pľúc a tak vydychujeme vodné pary a kysličník uhličitý v plynnej forme. V tele táto zmes tvorí kvapalinu, kyselinu H2CO3, ktorú absorbujú erytrocyty. Následne pri nádychu naberá krv v pľúcach kyslík a odnáša ho do tela. V tele ho odovzdáva v tkanivách v najtenších kapilárach, ktoré tvoria 99% všetkých našich ciev v celkovej dĺžke 100 000km. Kyslík je nevyhnutný k životu pre všetky naše bunky -črevnými počínajúc a nervovými končiac. Odvod CO2 je druhá nevyhnutná podmienka, aby sme sa neprekyslili a tu okrem krvi vstupujú do hry aj pľúca, pankreas, kosti a obličky, pokožka..

Krv aby plnila svoju funkciu častokrát aj rabuje naše orgány. Je to princíp homeostázy. Je to princíp prežitia. Bez krvi neprežije žiaden náš orgán. Ani mozog a ten to vie. A tak iný orgán, ak v krvi nie je to, čo krv potrebuje pre zachovanie svojej riadnej funkcie odovzdáva krvi to čo potrebuje. Ak je krv prekyslená, zasahuje do zásob hydrogenuhličitanov, v horšom prípade aj do kostí, ešte v horšom prípade likviduje zásoby kolagénu v tkanivách a starneme pred očami zo dňa ne deň. Je to ako keď nás rozožiera kyselina zvnútra. Ak je krv príliš toxická, ukladá odpady v tele, či vo forme kyslých lokálnych miest, toxických skládok v medzibunkovom priestore alebo aj v samotných bunkách. Krv je oveľa dôležitejší orgán ako si ktokoľvek myslí. Je to najdôležitejší orgán v človeku.

Preto ak idete k lekárovi a niekde už cítite problém, častokrát sa stáva, že krv máte v poriadku, Vám nič nie je podľa krvného obrazu. Ale nemusí tomu byť tak. Už sa začal proces zhoršovania stavu a pretože lekár nevie vyšetriť pri prvom kontakte s pacientom orgán pošle pacienta domov alebo naordinuje ďalšie vyšetrenia. Tie len preukážu, že problém naozaj existuje v určitom orgáne. Ale nikto neskúma príčinu, ale idú sa naprávať následky. Častokrát je to ozaj potrebné zredukovať škody, čo vznikli na orgáne, riešia to lekári, ale po jeho záchrane by malo nasledovať odstránenie príčiny a to sa obvykle nedeje. Pacient ide domov, lebo sa vyriešili kolaps a žije ďalej ako predtým a robí tie isté chyby ako predtým, lebo nevie, kde robí chyby a čo robí zle. Nikto ho to nenaučil a nevysvetlil mu to, ako žiť aby bol zdrvý a mohol žiť dlho. A tak ďalší kolaps na seba nenechá dlho čakať. Možno na inom orgáne a inom mieste sa to prejaví opäť.

Zdravie je základ. Naša hlúpa nevzdelaná krv na rozdiel od nás to vie. Snaží sa o to. O udržanie života a udržanie zdravia. Keď ju my vzdelaní a premúdrení ľudia zaženieme do kúta, tak nevie ako z neho ujsť a tak zasahuje to, čo je najbližšie a ak niečo má najnižšiu odolnosť tak odovzdávajú bunky nielen elektróny ale aj atómy alebo molekuly. Aby krv mohla plniť svoju funkciu a a dodávať, čo je treba všetkým orgánom nášho tela. A odvádzať všetko, čo treba ako sa to len najlepšie dá.

Kde robíme chyby? Priveľa jeme, primálo pijeme a tak si koledujeme o príučku. Odpady v nás si nájdu svoje vlastné riešenie, v konverzii našich buniek na rakovinové. V prítomnosti týchto odpadov nič nebeží normálne, ešte aj krv mení svoje vlastnosti a keď krv na sklíčku na mikroskope nie je v poriadku, tak potom to signalizuje, aby sme sa nad sebou zamysleli. A 90% Slovákov nemá krv na sklíčku v poriadku.

My si myslíme, že telo sa stará aby napr. bol vždy dostatok energie, tak je to pravda len čiastočne. Robí to krv a nie telo. Ona ukladá nadbytok energie do tukových zásob. A keď nie je dostatok energie tak sa zase telo stará? Nie krv začína rozoberať naše už vybudované tkanivá, či už tuky, alebo aj svaly a transportovať ich komponenty k tvorbe energie do orgánov na ďalšie spracovanie a následne až do buniek. Príklad bulímia. Tí ľudia na obrázkoch spálili sami seba v oxidačno redukčných procesoch získavania energie, aby telo prežilo. A stará sa o to vaša krv. Ona nielen prináša a odnáša komponenty ale aj reguluje čo sa má diať. Procesy poháňajú potenciály a nič iné. Potenciál znamená schopnosť niečo konať a tak sa to aj deje. Napr. potenciál vodíka teda pH, ORP oxidačno redukčný potenciál a rôzne elektrické potenciály, tlakový potenciál, potenciály procesov rozpúšťania a zmien koncentrácií látok...

Takže krv je niečo nad všetkým. Mozog sa tvári ako vládca, ale toky energií k nemu zaisťuje armáda pracovníkov zvaných krvinky a sérum, v ktorom krvinky sú. Tie v oblasti mozgu aj čistia, upratujú, odnášajú smeti ako aj zovšadiaľ z celého tela a sú to takí podceňovaní služobníci. Vyčlenené organizačné jednotky v našom tele v rôznych orgánoch smeti triedia, niektoré odstraňujú tekutý odpad, iné tuhý, ďalšie plynný a tak tieto jednotky plnia svoje funkcie organizovane v obličkách, pečeni....

Krv navyše plní aj ochrannú funkciu a bráni invázii nepriateľov do tela. Ak už do tela vniknú, tak s nimi bojuje. Takže v dýchacom systéme je množstvo bojovníkov pripravených zasiahnuť ak by vzduchom priletel nepriateľ v lietadielkach. Sú to rôzne vírusy napr.

V tráviacom systéme máme vybudovanú najsilnejšiu armádu našich vlastných bojovníkov, cca 60% imunity je tam. Pomáhajú aj spriatelené kmene, ktoré žijú v ich blízkosti nášho čreva a pomáhajú našim bojovníkom v boji proti nepriateľom. Je to veľmi silná armáda, čo robí prácu za nás. Má ohromný potenciál konať prácu. Žije tam stonásobne vyšší počet baktérií ako je počet všetkých buniek nášho tela. Treba sa o túto armádu zato starať a nerobiť v jej radoch škody, lebo ak ju oslabíme, musíme potom bojovať my sami. A ak boj nezvládneme sami, čo je 100% isté že ho sami nezvládneme, tak sa boj presunie do celého tela. Preto zdravie začína v čreve a krv je zrkadlo zdravia. Dúfam, že tieto vysvetlenia som podal formou, že sa dali pochopiť a že dnes urobíte prvý krok k tomu, aby ste žili dlhšie, boli krajší a vyzerali lepšie. Aby ste boli zdraví. Je potrebné začať sa starať o svoju krv. Jednou z ciest je unikátny medicínsky patentovaný prístroj - laser BIOquant .

Viac sa o tomto prístroji a význame pre celkové zdravie človeka dozviete v ďalšom článku a tiež na webovej stránke www.studio-zdravia.sk

Autor článku: František Kokoš

Zaradený v rubrike: Zdravie (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 14163 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Zlepené červené krvinky - vplyv toxického zaťaženia vnútroného prostredia
Zobraziť detail obrázku...
Stav zdravej krvi - červené krvinky sú od seba, nezlepené

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)