ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 22. júla 2024, meniny má Magdaléna , zajtra Oľga 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 4.11.2010

Ľudské papilomavírusy

Papilomavírusy v organizme a ich liečenie detoxikačnou medicínou.

Javy sú zábleskom toho, čo je skryté. Anaxagorás


Papilomavírusy patria do čeľade Papovaviridae a sú to parazitujúce vírusy, ktoré prežívajú v bunkách, často skryté, po desiatky rokov. Keď sa aktivizujú, bývajú príčinou rôznych zdravotných problémov. Papilomavírusy existujú výhradne v povrchových epitelových bunkách kože a sliznice. Môžeme od nich očakávať vznik bradavíc rôznych typov – verruca ulgaris, verruca plantaris a iné – či v gynekologickom ústrojenstve condiloma acuminatum a predovšetkým adenokarcinómu krčka maternice.


Rôzne typy papilomavírusu sa nachádzajú u 90% prípadov tohto karcinómu, a tak bola v súčasnej dobe daná do predaja očkovacia vakcína brániaca vzniku zmieneného ochorenia. Vlastný typ papilomavírusu, ktorý je označovaný za pôvodcu rakoviny krčka maternice, sa vyskytuje asi u 70% týchto nádorov. Pokiaľ sa naplní nádej tvorcov vakcíny a predíde sa u určitého percenta žien vzniku karcinómu, je to iste veľmi podstatná a zaujímavá záležitosť. V tejto súvislosti je avšak potrebné zmieniť určité nedostatky.


Papilomavírusy stoja za vznikom len 75% nádorov krčka maternice – v ostatných prípadoch vznikajú karcinómy z úplne iných príčin, napríklad pôsobením iných vírusov a podobne. Ochrana sa tak môže pohybovať okolo 70-80% prípadov, pričom ročný výskyt tohto typu rakoviny je okolo 300-400 prípadov. Nakoľko inkubácia tohto vírusu je 10 až 20 rokov, je možné spoľahlivo očkovať len tie dievčatá, ktoré doposiaľ nevedú aktívny sexuálny život, najlepšie tie, ktoré ešte nemali pohlavný styk. Hovorí sa o dievčatách predovšetkým vo veku 10-14 rokov. Pokiaľ sa totiž vírus začal v bunkách rozširovať, je očkovanie v podstate neúčinné. Napriek tomu podľa tvorcov môže vakcína úspešne stimulovať organizmus v boji s týmto vírusom a v prípade už aktívnej rakoviny, respektíve prednádorového stavu (takzvaná prekarcinóza). Očkovanie avšak nepôsobí na vznik bradavíc ani condylomát.


Kvôli dlhej inkubácii papilomavírusu sa o výsledkoch tohto očkovania môžeme dozvedieť až za 20 rokov. Zatiaľ nie je jasné, aký výsledok pre zníženie výskytu tohto karcinómu bude očkovanie mať. Pre svoju prioritu v oblasti rakovín má však veľmi veľkú podporu médií, a často sa tak sľubuje nemožné. Dôležité je zdôrazniť predovšetkým preventívne cytologické vyšetrenie, ktoré by sa malo prevádzať pravidelne a ktorým je rakovina krčka maternice pomerne dobre zachytiteľná. Detoxikácia sa s problémom papilomavírusov vysporadúva úspešne, a môžem povedať, že pokiaľ sme sa systematicky venovali problematike bradavíc, condylomát alebo patologickej cytológií krčka maternice, boli sme prakticky vždy úspešní. Detoxikácií proti papilomavírusu je vždy predovšetkým o normalizácií imunity, ktorou prevádzame preparátmi IMUN, CRANIUM a INFODREN K1.


Mnohokrát som už opakoval, že aj ďalšie detoxikačné postupy patria z veľkej časti medzi kroky zlepšujúcej sa funkcií imunitného systému. Je vhodné užiť napríklad preparáty ANTIMETAL a IONYX - odstránenie kovov a rádioaktívnych látok z CNS. Ďalej je nutné sa zbaviť psychických toxínov pomocou preparátov NODEGEN, STRESON a EB. Podporujú dobrú funkciu imunitného systému. Pre gynekologickú oblasť je dôležité odstrániť predovšetkým ložiská, pretože ničia lokálnu imunitu orgánu – tu pomôže preparát GYNODREN. Pri koži hrá zásadnú úlohu preparát CUTIDREN. Mikroorganizmy, a to predovšetkým plesne vyskytujúce sa často ako v pošve, tak aj na koži, je potrebné odstraňovať preparátom YEAST. Dôležité je taktiež zbaviť sa toxínov stimulujúcich rast plesní, tu poslúži FUNGICID, ATB či MYKOTOX. V závere detoxikačnej kúry podávame preparát ANTIVIR, ktorý obsahuje informáciu papilomavírusov, a to aj typov spôsobujúcich rast bradavíc, tak aj typu žijúceho v epiteli krčka maternice. (poznámka redakcie: existuje už aj nový preparát cielený len na tento typ vírusov Joalis HPV)
U bradavíc ľahko spoznáme výsledok, pretože zmiznú a ďalšie sa netvoria. Pri gynekologickom probléme sa spoliehame sa vyšetrenie gynekológa. A podľa mojich skúseností je možné vrátiť sa k úplne fyziologickému nálezu až zo štádia 2-3.


Otázkou ostáva, či vyhubenie papilomavírusov očkovaním skutočne ovplyvní výskyt rakoviny. Je predsa známe, že na vyvolanie rakoviny nikdy nestačí len jedna jediná príčina, ale je potrebných niekoľko súbežných faktorov, aby bol naštartovaný celý reťazec vedúci k vzniku zhubného nádoru. Nie je ani jasné, či sa znížením výskytu karcinómu krčka maternice ovplyvní celkový počet prípadov rakoviny, pretože organizmus vytvára nádorové bujnenie stále približne v rovnakom pomere voči ostatným chorobám a zdá sa, akoby bolo jedno, ktoré orgány si vyberie. Je to tak pravdepodobne preto, že dôležitým startérom vzniku nádoru je prítomnosť rádioaktívnych látok a približne stále rovnaké percento ľudí má tendenciu tieto látky v sebe kulminovať.


ZDROJ: Josef Jonáš: Kde končí duše a začína tělo, Eminent 2008


Preložila a doplnila Daniela Kellerová ml.autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 12658 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
zdroj: internet

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)