ISSN 1337-6179          dnes je utorok 16. júla 2024, meniny má Drahomír , zajtra Bohuslav 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 4.3.2009

SURA – NÁPOJ SLNKA

Je to starodávny nápoj, ktorý sa pil v Kyjevskej Rusi ako obeť prinášaná bohom. Jeho liečivé účinky takmer na celý organizmus sú známe podnes. Ak sa povie jarná očista organizmu, tak potom SURA patrí medzi nápoje, ktoré do nej určite môžete zaradiť.

Nápoj obsahuje tri byliny:

Oman pravý – v ľudovej medicíne sa využíva na liečbu dýchacích ciest, pečene, pankreasu, cukrovky, tiež na liečenie rán, vredov, gastritídy apod.

Repík lekársky – používa s na liečbu pečene, žlčníka, kožných ochorení, k stimulácii krvotvorby, pri zápalových procesoch v organizme, zápale močových ciest apod.

Lipkavec pravý – je vhodný k liečbe močo-pohlavných chorôb, pri ekzémoch, ateroskleróze, cukrovke, epilepsii. Má močopudné, protizápalové a upokojujúce účinky.


Príprava:

Dve polievkové lyžice drveného koreňa omanu, dve polievkové lyžice vňate repíka a zalejeme 400 ml pramenitej vody, privedieme do varu a varíme na miernom ohni 10 minút. Potom do odvaru pridáme dve polievkové lyžice vňati lipkavca a 100 ml čerstvého plnotučného mlieka a necháme ešte 30 minút lúhovať. Potom nápoj precedíme a do vychladeného pridáme ešte 400 ml medu a 50g sušeného mlieka. Do takto pripraveného nápoja nakoniec primiešame 400 ml 90% liehu a tri dni necháme stáť. Následne nápoj precedíme cez 4 vrstvy gázy.

Tak vznikne univerzálny liečivý a posvätný nápoj dávnych predkov, nazývaný Sura. Užíva sa 3x denne po 1 polievkovej lyžici 1,5 hodinu pred jedlom.

Zdroj: Jelena Svitko: Tajemství přírodní léčby; vydavateľstvo Eugenika 2003
Zaradený v rubrike: Prírodná lekáreň (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 14399 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)