ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 22. júla 2024, meniny má Magdaléna , zajtra Oľga 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 16.6.2008

STAČÍ LEN ÚSMEV

Problémy k nám prichádzajú z dvoch dôvodov. Buď si ich pritiahneme negatívnym myslením, alebo ich tvorbe nedokážeme zabrániť. Nemyslite na problém, hľadajte riešenie. Nemyslite na chorobu, iba na liečenie. Veď stačí len úsmev.

Mám problém - Nemám problém
Veľmi všeobecne sa dá duchovný svet rozdeliť medzi svetlé a temné sily. Tu treba hneď podotknúť, že je to delenie v úvodzovkách, ale na začiatok postačí. Ako pôsobia temné energie? Idete po meste a stretnete človeka s ktorým máte nevyriešené finančné spory. Dlží Vám, a nechce peniaze vrátiť. Už len tým, že ho uvidíte, zvýši sa vo Vašom poli energia, stúpne hladina adrenalínu. Vznikajú psychocysty. Ste nahnevaní, pretože peniaze čakáte. A jeho ani nenapadne Vám ich vrátiť. A vy samozrejme reagujete asi práve takto. V myšlienkach mu prajete veľa negatívnych vecí, súdite ho, odsudzujete, očierňujete. Reagujete. To je dôležité. A pri vhodnej príležitosti mu to vykričíte do očí. Alebo sa zavesíte na známeho, bezbrannú obeť, ktorej to všetko vysypete ako fazuľu z vreca. Takže máte problém. Zatiaľ si rozumieme? A keď Vám poviem, že žiadny problém nemáte?

Vyšlite lúč Lásky
Áno, všetko je hra. Ilúzia. Daná situácia bola, teraz je už iná a za chvíľu sa aj tá zmení v minulosť. Vy ste tvorca Vášho života, problémov, či šťastných chvíľ. Povieme si ako sa v danej situácii brániť pred vplyvom negatívnych síl a manipulatívnej energie. Pretože všetko je energia. Aj ja, aj Vy. Všetko. Stretneme nášho známeho dlžníka a miesto toho, aby sme reagovali negatívne, mu len krásne pošlime našu Lásku. S úctou, šťastím, radosťou. Prečo? V opačnom prípade by ste sa len opäť chytali na temnú stranu a tá by si mydlila ruky. Pri každom človeku totiž stoja bytosti. Svetlé a temné. A je len na nás s ktorými budeme v kontakte. Že Vy s nikým nechcete spolupracovať? Ale... Spolupracujete a ani o tom neviete. Žiaľ väčšinou s negatívnymi formami, ktoré z Vás riadne sajú energiu. Ide o bytosti rôzneho druhu. Podoba odpudivej stareny vznášajúca sa nad daným človekom, či bytosť, v tvare veľkej tmavej gorily s červenými očkami. Tá zahalí celú Vašu auru do čierneho rúcha a vy priamo podliehate iba negatívnym energiám. Samozrejme takéto bytosti si ľudia nevedome privolávajú svojimi náladami a negatívnymi myšlienkami. A oni prichádzajú ako osy na med. Je mnoho foriem a iste ste sa už s veľkou väčšinou stretli. Pozitívne bytosti sú určite anjeli, či naši duchovní strážcovia. Tí sú úžasní a cítiť ich prítomnosť počas celého dňa je priam euforický pocit plný lásky a pokory. Spomínal som Lásku. Tá rozpúšťa akékoľvek čierne energie a predstavy. Preto postačí ak ju na daného dlžníka vyšlete. Predstavte si ako z Vášho srdca vyžaruje čistý, jasný lúč priamo na určitého človeka. Ten pocit môžete pretaviť do formy jemného zlatého prachu, ktorým ho zasypete. Keď vyžarujete lásku, napájate sa na prúd Božskej energie, ktorá je všade vôkol nás. Nestrácate, ste len prostredník. A nabíjate sa aj Vy. Pomáhate odstrániť nevedomosť zo srdca dlžníka a zároveň si čistíte karmu. Treba si uvedomiť, že ak hľadáte vinníka, ste to práve Vy.

Monodráma
Prečo? Lebo ste mu dovolili ublížiť Vám. A len my sa rozhodujeme kto a čo nám v tomto živote ublíži. Každý človek s ktorým ste sa stretli, je pre nás učiteľ. Má nám niečo odovzdať. Mali sme sa s ním stretnúť. Nezáleží, či v dobrej, zlej situácii. Dobro a zlo si aj tak škatuľkujeme sami. Udalosti sa vždy dejú pre náš prospech, aj keď to tak niekedy nevyzerá. Všetky prekážky a problémy, ktoré máme, majú svoj zmysel. Poviem Vám krátku príhodu. Stretol som jednu pani. Jej príbeh je veľmi smutný a zvláštny, ale pomôže nám mnoho objasniť. Začala rozprávať o svojich zážitkoch, negatívnych veciach, ako ju podviedli, okradli, nasľubovali. Stratila blízkych. Stále pritom plakala. Nepovedal som jej ani slovo. Nechal som ju, nech to dá všetko von. Stala sa z nej takmer bezdomovkyňa a pritom je to šarmantná žena v strednom veku. Príťažlivá. Len príliš dôverčivá. Začala nadávať a priať ľuďom, čo ju okradli samé nepekné veci. Chcela sa zabiť, podceňovala sa, neverila si, bola na dne. Neustále spomínala v čisto negatívnych súvislostiach jej známych ako si žijú oni a ako sa má ona. Či je to spravodlivé... Vtedy som zasiahol.

Vyvetrajte prosím...
Zastavte všetky negatívne prúdy do seba. Pokiaľ to neurobíte, budú z Vás sať stále viac energie len a len na Váš účet. Prijmite svoju situáciu taká aká je. Stavajte na tom, čo máte. Nie na to, čo by ste chceli, túžili, alebo čo nemáte. Vyjasnite si pojmy. Toto CHCEM. Toto NECHCEM. Prečo myslíte na iných? Myslite na seba. Že Vás okradli? Dovolili ste to. Malo to tak byť. V minulom živote ste určite Vy takéto niečo urobili a teraz sa Vám to karmicky vracia. Kde je pokora a zmierenie? Prijatie? Miesto toho ľutovanie a seba podceňovanie. To nepomáha. Ak máte problém, zamyslite sa prečo ho máte. Z akej príčiny. Buďte k sebe úprimní a priami. Rozhodní. Berte všetko vždy len z lepšej stránky. Potláčané veci ako prejavy lásky, nehy, túžby, hnevu, zlosti treba dať von. Väčšina ľudí ich ventiluje práve na svojej rodine. Muž príde domov z práce a nakričí na ženu. Rozčúli ho maličkosť, ktorej by si predtým nevšimol. Vznikajú nezhody a hádky. Samozrejme aj žena reaguje a to takmer okamžite. Slová na oplátku opäť pridávajú paru do kotla temným silám, ktoré výskajú od radosti. Och krása ako to len tí ľudia vedia roztočiť. Tak sa milo hádajú! Silnejšie negatívne bytosti dajú nevedomému človeku na hlavu akési hadice a cez ne nasávajú energiu. Všetko sa to aktivuje práve pri takýchto situáciách. Stretnete Vášho dlžníka a hneď reagujete zlosťou. Príde žena a okamžite vychrlí stovky negatívnych pocitov a slov. A temní tancujú do kola... A pritom to k ničomu nevedie! Ak ste sa poznali, nedeje sa vcelku nič. Všetko sa dá napraviť a to veľmi jednoducho. Sebapozorovaním. Uvedomovaním si danej situácie. A hlavne – jej prijatím.

Sebapozorovanie
Naučte sa situácie vnímať ako rébus, hlavolam, ktorý Vám Váš strážca predkladá. Každý človek má svojho duchovného strážcu a anjela. Niekedy je to jeden, alebo je ich viac. Podľa poslania, ktoré tu má človek uskutočniť. Verte mu, nič nerobí len tak. Vždy je to pre Vaše dobro. Napríklad. Zmeškáte autobus. Nadávate, či len v myšlienkach hromžíte. Chyba. Prijmite to. Áno. Stotožnite sa s danou situáciou a vždy ju berte ako znamenie. Nemal som tam ísť. Malo to tak byť. Môžete sa potom dozvedieť, že autobus mohol mať buď nehodu, či defekt a zostal visieť na diaľnici. To je už druhá strana mince. Všetko vnímať ako realitu a ilúziu. Je to aj veľmi zábavné a poučné. Poučné v tom, že Vás to obohatí. Zistíte, že dané veci môžete buď sami ovplyvňovať pozitívnym myslením a priťahovaním si ich cez myšlienky, alebo... Zábava. A o tom život je. Čo sa nám zdá ťažké, boľavé je v skutočnosti často veľmi prosté a ľahké. Skúste všetko brať dvojstranne. Žijeme v dualite. Je Slnko aj Mesiac. Muž a žena. Zem a voda. Biela a čierna. Zlo a dobro. Láska a nenávisť. Dôležité je vedieť, že napríklad zlosť sa dá veľmi ľahko premeniť na radosť práve pomocou Lásky a daného lúča. Všetko totiž pochádza z jedného zdroja a to, že sa nám veci zdajú zlé, nechcené, znamená, že je v nich a v nás samotných práve nedostatok lásky. POKIAĽ SI VYPESTUJETE VLASTNOSŤ SA POZOROVAŤ ODSTRÁNITE VEĽKÚ VÄČŠINU SVOJICH PROBLÉMOV. Iba ich premeníte. Napríklad bolia Vás oči. Ale Vy sa chcete pozerať na svoj obľúbený seriál. Viete, že ste unavení a ráno skoro vstávate. Seriál končí po polnoci, ale Vy si ho chcete pozrieť. Tak ponocujete. Stále sa Vám chce spať, takže z programu nemáte nič. V noci spíte krátko, a nekvalitne. Ráno vstanete unavení, bez energie. Nepozorovali ste sa. Viem, že som unavený, doprajem si oddych. Je pre mňa dôležitejší seriál, alebo ja? NAJDÔLEŽITEJŠÍ STE VŽDY VY! Možno to znie trúfalo a namyslene, ale nech si to znie akokoľvek. Čo nás po tom. My vieme svoje. Vieme, že náš život závisí v prvom rade od nás. My sme jeho maliari, sochári, tesári, kormidelníci. Pokiaľ bude kapitán lode neschopný ju riadiť, tá môže byť aj zo zlata, potopí sa. Je potrebné si stanoviť isté hodnoty. Tie sa nemenia. Všetko iné ako názory, videnie sveta, pohľady - sa menia. Hodnoty trvajú a priam na nich sa stavajú ľudské osudy.

Bolí Vás chrbát?
Takže – Nič Vás nebolí, je to len program. Sami ste si ho nahrali do mozgu. Toto si uvedomte. Potom hľadajte príčinu. Nemusíte mať ani základy čínskej medicíny, či byť kúzelník. Stačí sa len zamyslieť. Môžete urobiť opäť dve veci.
Za prvé. Bolesť v sebe rozdúchavate myslením na ňu, rozprávaním o nej, sťažovaním a ľutovaním sa. Jednak strácate obrovské množstvá energie. Zbytočne. Nahrávate a živíte temných a cez Vaše hadice /pokiaľ ich máte, nie každý človek ich totiž má/ ide do ich nádob veľa Vašej sily, ktorú by ste mohli použiť na regeneráciu. A z toho vznikajú neduhy, ako nespavosť, prepracovanosť, podráždenosť. Ste v bludisku, ale vždy existuje veľa možností.
Za druhé. Bolesť prijmete. Buďte za ňu povďační a priviňte si ju. Predstavte si ju ako pohár. Zoberte ho do rúk, objímte ho. Pritisnite sa k nemu a prijmite Váš pocit bolesti. To je dôležité. Nechcite sa jej zbaviť. Prestaňte ju odháňať. Tým sa s ňou stotožníte - premeníte ju. Pozhovárajte sa s ňou, odpustite jej za to, čo Vám činí a vyšlite jej lásku. Je dôležité vedieť, že všetky temné a negatívne veci sa na svete dejú len pre nedostatok lásky. Aj energia bolesti má nedostatok lásky. Premeňte ju. Láskou. Prežiarte a ona sa zmení. Je to veľmi jednoduché. Energia je naprogramovaná Vám ublížiť. Pokiaľ vy reagujete hnevom a ľutovaním sa, ona ešte viac pichá a skáče po Vás. Ale keď ju prijmete a priviniete, je z toho v šoku. Nečaká to. Jej program nie je stavaný na lásku. Len na bolesť. Odblokujete jej zdroj. Nevie čo má robiť. Bolesť bude bezbranná. Nebude ju mať čo ťahať. Predtým ju živili Vaše negatívne emócie, teraz tam však nie sú. Bolesť prijať s láskou... Kto to kedy videl? Toto som nečakala, povie si bolesť a stane sa z nej nevinná hračka. Vy ju prijmete, vyobjímate sa s ňou a premeníte v srdci na lásku. Takto to funguje. Vidíte aké je to jednoduché? A môžete tancovať...

O stupienok vyššie
Naučte sa byť k sebe objektívni. Za všetko si môžete Vy. Sú veci čo sú dané. Napríklad Vaše záujmy, predpoklady, schopnosti. To si prenášame z minulých životov. Vždy je možnosť voľby. Ak si človek zvolí život pôžitkov a podvodov, budú sa mu premietať udalosti na posilnenie danej situácie. Vyžaruje deštruktívne energie. V tom prípade je osoba v objatí temných síl a tie ju ovládajú. Duchovný strážca môže robiť veľa, ale pokiaľ človek nezačne pozorovať seba, nikam sa nedostane, pretože je napojený na jeho vôľu. Naopak pri práce na sebe a uvedomovaní sa, prídu tiež prekážky. Sú to bariéry, ktoré skúšajú, či sme si vedomí ich významu. A ako dokážeme zmenu vo svojom živote prijať. Skúška pripravenosti. Potom sa život mení. Z potôčika sa stane rieka. Z mora oceán, z atmosféry vesmír. Všetci pochádzame z rovnakého zdroja. Preto odpustite dlžníkovi, že Vás okradol, aj keď už Vaše peniaze neuvidíte. Je to jeho karma, on si to potrebuje prežiť, aby to mohol odčiniť a pykať za to v ďalšom živote. Vy mu len pošlite lásku a za stratenými peniazmi neplačte. Naopak. Tešte sa. Tie peniaze Vám aj tak od začiatku nepatrili. Boli jeho. On získal peniaze, Vy skúsenosť. Čo je viac? A pani, ktorá prišla o všetko? Na prvom mieste potrebuje lásku. Potom sa treba zavrieť do lesnej chatrče, tam si všetko ujasniť, vyhladovať sa, prečistiť, vyfúkať a začať od začiatku. S pokorou, odpustením. Netreba sa pozerať na iných ľudí, čo majú, akí sú. Vždy začnite od seba. Pozrite sa na seba, stanovte si rebríček hodnôt a konajte. Na začiatok stačí len úsmev. Uvedomte si svoju silu a božskosť v každom z nás. Zastavte sa nad rozkvitnutým kvietkom a privoňajte si. Zajtra tu už byť nemusíte. Ste krásni. Ste plní a silní. Výnimoční. Ste tu pre niečo a pre niekoho. Máte tu byť, tak tu ste. Zamyslite sa nad tým. Odpúšťajte! Zamedzíte tak prístupu negatívnym energiám, posilníte seba a iných. Je to také silné a krásne až ma z toho mrazí! A poviem Vám ešte jednu myšlienku. Je v nej rozkvitnutá múdrosť. Vôňa orgovánu. Šum rieky za východu Slnka. Tak si ju vychutnajte. KTORÁ ČASŤ STROMU JE DÔLEŽITEJŠIA? KOREŇ, ALEBO KMEŇ S KORUNOU?

Ale teraz už ticho. Psssstttt. Premýšľajte. Dobrú noc.

Peťo Gašparík, Vitalitaautor článku: Peter Gašparík (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Psychohygiena (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 14971 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

Súvisiace článkypredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)