ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 26. februára 2024, meniny má Viktor , zajtra Alexander 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Panna
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
26.02

Panna
celý detail
27.02

Váhy
celý detail
28.02

Váhy
celý detail
29.02

Váhy
celý detail
01.03

Škorpión
celý detail
02.03

Škorpión
celý detail
03.03
posledná štvrť
Strelec
celý detail
04.03

Strelec
náhľad
05.03

Kozorožec
náhľad
06.03

Kozorožec
náhľad
07.03

Kozorožec
náhľad
08.03

Vodnár
náhľad
09.03

Vodnár
náhľad
10.03
nov
Ryby
náhľad
11.03

Ryby
náhľad
12.03

Baran
náhľad
13.03

Baran
náhľad
14.03

Býk
náhľad
15.03

Býk
náhľad
16.03

Blíženci
náhľad
17.03
prvá štvrť
Blíženci
náhľad
18.03

Rak
náhľad
19.03

Rak
náhľad
20.03

Lev
náhľad
21.03

Lev
náhľad
22.03

Lev
náhľad
23.03

Panna
náhľad
24.03

Panna
náhľad
25.03
spln
Váhy
náhľad
26.03

Váhy
náhľad
27.03

Váhy
náhľad
28.03

Škorpión
náhľad
29.03

Škorpión
náhľad
30.03

Strelec
náhľad
31.03

Strelec
náhľad
01.04


02.04


03.04


04.04


05.04


06.04


07.04
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 26.2.2024

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac ubúda do svojej poslednej štvrti a zároveň sa približuje k Zemi.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Panna detail...
Živel: zem detail...
Časť rastliny: koreň detail...
Výživová akosť: soľ detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
slezina, pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie, nervy

Podľa vplyvu Luny:
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame. telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
 

Psychika
Panny podporujú všetko, čo súvisí s plánovaním, výpočtami a chladnou stratégiou. Deň je vhodný na premyslené plánovanie pracovných postupov či domácich prác. V dňoch Panny pri rozhodovaní totiž lepšie zachováme chladnú hlavu. Dnes sú navyše všetky predpoklady na úspešné vybavovanie organizačných záležitostí. Nepríjemnostiam dokážeme čeliť s rozvahou, neskĺznime však do malicherných hádok. Dnešok by sme tiež mali využiť aj na finančné kalkulácie či plánovanie rozpočtovZdravie
Počas tretej fázy sa Mesiac približuje k Zemi, organizmus sa sťahuje, menej krváca pri poraneniach, ovplyvnená je energia tekutín v panvovej oblasti a nohách. Aktivizujú sa črevá, obličky, močový mechúr, pohlavné orgány a nohy. Vzhľadom na sťahujúce vplyvy telo dobre prijíma potrebné látky, vitamíny a minerály. Mesiac zároveň však ubúda a preto sú v tejto fáze vhodné najmä prípravne detoxikačné techniky – zmäkčovanie organizmu pred vlastnými detoxikačnými kúrami vo 4. fáze a tiež očistu krvi. Panna vplýva na črevá, slezinu a pankreas, nervový systém. Tento deň môžeme pociťovať problémy s tenkým aj hrubým črevom a s trávením. Práve trávenie ovplyvňuje najmä vegetatívny nervový systém.
Problémom sa vyhneme vhodnou úpravou nedráždivej stravy. Ak máme zápchu, použime čaje s laxatívnym účinkom. Pri nervovom vypätí a väčšom strese si pripravme čaj z ľubovníka, medovky či valeriány. Upokojenie nervovej sústavy podporme aromaterapiou – vhodné sú levanduľová, pomarančová alebo škoricová silica. Pri problémoch s trávením pime čaj z feniklu alebo mäty piepornej.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahujúci vplyv Mesiaca pomáha zadržiavať stravou prijaté vitamíny a minerály, no aj tuky. Doprajme si masáž brucha, najmä ak máme problémy s črevami, masáže nôh. Vhodné je sprchovanie striedavou vodou, plávanie, aerobic, posilňovacie cviky zamerané na brucho a nohy, beh. Počas dní Panny je ideálny čas na strihanie vlasov, zmenu účesu a pod. Vlasy budú hustejšie a pevnejšie, strih i trvalá dlhšie vydržia.Výživa
Vzhľadom na vplyv Panny zaraďme dnes šetriacu stravu, vyhýbajme sa ťažkým a tučným jedlám, vyprážaným jedlám, mäsovým výrobkom a majonézovým šalátom. Počas 3. lunárnej fázy by sme mali jesť najmä čerstvú stravu – zeleninu a ovocie vo forme šalátov či štiav. Zo zeleniny preferujeme najmä koreňovú. V strave uprednostnime veľa vlákniny – doprajme si rôzne celozrnné kaše, müsli, zeleninové nákypy v kombinácii so zdravými obilninami či strukovinami. Preferujeme najmä zemiaky, pór, cibuľu, mrkvu, petržlen, repu, reďkvičky, topinambury či zeler. Stravu si môžeme doplniť o ovsené vločky, krúpy, celozrnné pečivo, naturálnu ryžu, oriešky či med. Dopriať si môžeme aj kozie mlieko či jogurty. Zvýšme najmä príjem vitamínov skupiny B, zinku a železa s vitamínom C.Záhrada a domácnosť
Využime pozitívny vplyv Panny a dajme si do poriadku účty či domáci rozpočet na nasledujúce obdobie. Vhodné je aj plánovanie záhonov v záhrade a iných prác a financovania. To čo si počas dní Panny naplánujeme v oblasti financií, bude mať určite pevné základy. Ak to počasie dovolí, môžeme v záhrade pohrabať trávnik a prehádzať kompost.

Náš tip
KÚRA S NAKLÍČENOU PŠENICOU NA HEMOROIDY

Mesačná kúra s naklíčenou pšenicou pomáha odstrániť problémy s hemoroidmi. Najvhodnejšia pre tieto účely je pšenica v bio-kvalite, ktorú zoženieme v predajniach zdravej výživy.
Ako na to: Pšenicu dobre opláchneme a dáme do nádoby na nakličovanie, či do pohára od zaváranín a prikryjeme plátenkom či dierkovaným viečkom a dáme do tmy. Niekoľkokrát denne pšenicu prepláchneme. Ak vyklíči, môžeme hneď spotrebovať. Vyklíčenú pšenicu skladujeme v chladničke najviac tri dni, no stále preplachujeme.
Denne po dobu jedného mesiaca užívame 4 polievkové lyžice. Druhý mesiac klíčky zameníme za pšeničné otruby – každý deň v priebehu dňa zjeme 6 čajových lyžičiek otrúb a zapijeme vodou.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 96%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
404937,7 Km
Posledný
nov:
10.2.2024 0:00:45
Prvá
štvrť:
16.2.2024 16:02:06
Spln: 24.2.2024 13:31:20
Posledná
štvrť:
3.3.2024 16:25:26
Nasledujúci
nov:
10.3.2024 10:02:45
Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)